Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztucznie mokry tor
03-03-2011, 10:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2011 10:44 przez Olek89.)
Sztucznie mokry tor
Parafrazując pewne powiedzenie można stwierdzić, że 'Bernie jest jak wino, im starszy tym bardziej ekscentryczny'. Jego najnowszy pomysł brzmi 'sztuczne zwilżenie toru w dowolnym momencie wyścigu'.
Bernie Ecclestone: "Są tory na których możemy sztucznie nawilżyć nawierzchnie i łatwo jest zamontować taki system na innych. Może ostrzegalibyśmy o tym dwie minuty wcześniej. Napięcie byłoby gwarantowane i wszyscy mieliby tak samo."

Na odpowiedź Pirelli nie trzeba było długo czekać. Włoski producent słowami swojego szefa ds. motorsportu stwierdził, że byłoby to "całkiem interesujące".
Paul Hembery: "Zaraz po naszych testach w Abu Zabi widziałem się z nim i powiedziałem "dlaczego mamy nie zrobić sztucznie mokrego wyścigu"? Technologia jest taka, że można uzyskać sztucznie mokry tor, więc pomysł nie jest taki głupi jak się wydaje. Wiedząc jak to wygladało w Abu Zabi, z pewnością wygladałoby to spektakularnie i nie byłoby problemów z widocznością, ponieważ nie mielibyśmy chmur."
Odpiera zarzuty, że byłoby to zbyt sztuczne i według niego powinno szukać się torów, które poprawią widowisko. Najlepszym przykładem wedlug Paula jest tor Marina Bay.
"Dobrym przykładem radykalnego pomysłu jest GP Singapuru. Możesz argumentować, że wyścig w nocy jest sztuczny. Ale okazał się być jednym z najbardziej spektakularnych wyścigów w sezonie. To jest wspaniałe."

(Podziękowania dla Diana)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2011, 16:14
RE: Sztucznie mokry tor
Bernie jest właścicielem toru Paul Ricard i tam jest ta właśnie opcja. Nie widziałem systemu w akcji, może nawet wyglądałoby to OK. Ale do pomysłów Berniego podchodzę z dystansem (pamiętacie "skróty" na torach do wyprzedzania?). To mógłby być kolejny niewypał, jak KERS w 2009 (chociaż teraz życzę systemowi jak najlepiej, choć wiem, że to nie wypali dopóki wszyscy nie będą mieli akumulatorów)...

[Obrazek: sygnaturas.png]

SIR RICHARD BRANSON Cool
04-03-2011, 21:47
To by się nie udało, lepiej jest jak pogoda jest nieprzewidywalna, i każdy kombinuje z ustawieniami na swój własny sposób, i pogoda może się zmieniać w każdej chwili, a jakby było tak? To co? Wyłączą "zraszacze" i wyścig na wilgotno? eee ;/

***FORZA KUBICA***
[Obrazek: asssac.jpg]
05-03-2011, 20:49
Ach te jego "fantastyczne" pomysły .Bernie to powinien iść już na emeryturę, a nie wymyślać jakieś bzdety.

_________Moja galeria zdjęć (deviantart)_________
[Obrazek: 33518.jpg]
Robert wracaj szybko Exclamation
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości