Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flexi-Wings
12-06-2011, 16:00
RE: Flexi-Wings
Wątpie Saubery też mają wysoko. A Fererri i McLaren mają niżej jak RBR. Wydaje mi się że to raczej coś z tyłu muszą mieć. Ale najbardziej prawdopodobne jest to że mają mechaniczną przyczepność na wysokim poziomie i aerodynamika całego samochodu jest zgrana.
Ferrari
[Obrazek: d11cdn1295.jpg]
RBR
[Obrazek: d11cdn1260.jpg]
Tył mają najbardziej zwężony i spłaszczony od końca bolidu do napisu Renault w porównaniu do wszystkich. A to może działać jak dodatkowe skrzydło. A tak w ogóle gdyby to była aerodynamika to już dawno by ich skopiowano, wszyscy na wzajem się szpiegują.

[Obrazek: 27375.png]

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2011, 13:56
(23-04-2011 21:12)JuzekBanan napisał(a):  Wybraliśmy taką drogę, aby samochód był dosyć mocno pochylony – co oznacza wysoki tył i niski przód. Inni jak na przykład McLaren wybrali odwrotne rozwiązanie. Ich bolid jest mało pochylony. Gdy obniżysz tył, przednie skrzydło automatycznie się podnosi.”

- może się mylę ale powiedziałbym, że jest odwrotnie .Od sezonu 2011 wprowadzono ograniczenie wysokości przedniej części nadwozia do 625mm, czyli 75mm powyżej otwartych krawędzi kokpitu , właśnie ze względu na RBR, jeśli spojrzysz na profil bolidu wydaje się że jego przednia część jest wyjątkowo wysoko zadarta , a zawieszenie szeroko rozstawione , jakby chciano zagarnąć jak najwięcej powietrza między koła pod spód bolidu. Tył natomiast ,jak najbardziej zwarty i gładki , moim zdaniem w celu wytworzenia jak największego ciśnienia w dyfuzorze i pod tylnym skrzydłem .Przypuszczam, że ma to dać efekt wypuszczania powietrza z balonika ,czyli odrzutu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
18-06-2011, 16:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2011 16:54 przez JuzekBanan.)
@GarryMoveOut Pewnie za napisami Renault kończy siż silnik i dlatego bolid się zwęża, napewno RBR musi mieć małą skrzynie biegów, a na pewno wąską. Cały tył jest tak ukształtowany, by kierować maksymalną ilość powietrza na dyfuzor.

@0407mj Racja, nos RBR jest dość wysoko, lecz samo skrzydło jest niziutko, a co do zawieszenia to pewnie kierują powietrze do sidepodów i dalej na skrzydło, dodam focie raz jeszcze
[attachment=43]
19-06-2011, 08:54
(18-06-2011 16:48)JuzekBanan napisał(a):  @0407mj a co do zawieszenia to pewnie kierują powietrze do sidepodów i dalej na skrzydło, dodam focie raz jeszcze

-raczej do zwężek w dyfie
19-06-2011, 10:23
0407mj Popatrz na zdjęcie
19-06-2011, 11:22
Niekoniecznie całe powietrze wędruje do sidepodów, zwróć uwage na to że powietrze które jest wdmuchiwane pod nos wędruje pod bolid tzn nie wędruje ewidentnie do sidepodów, lecz pod nimi na równi z podłogą. Dzięki temu jak najwięcej powietrza wędruje na dyfuzor przez jest lepszy docisk. Tak samo jak w McL zastosowali te wloty powietrza w kształcie litery U, to wszytstko po to żeby jak najwięcej powietrza szło na dyfuzor, tyle że oni zdecydowali puścić powietrze górą, a RBR bardziej dołem i bokiem. Taki jest moje zdanie na temat tego którędy wędruję powietrze z pod przedniego skrzydła RBR. Co prawda troszke odbiegliśmu od tematu elastycznego przedniego skrzydła, ale nie jest źle ;p

http://leeeni.f1zone.pl/ zapraszam na mojego bloga Smile
19-06-2011, 19:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2011 21:33 przez 0407mj.)
(19-06-2011 10:23)JuzekBanan napisał(a):  0407mj Popatrz na zdjęcie

-w sidepodzie są chłodnice wodna i olejowa , powietrze przechodząc przez niego schładza je( nie Kers jak niektórzy twierdzą ) i wydostaje się na zewnątrz pod tylne skrzydło , dodatkowo zwiększając pod nim ciśnienie -to pokazuje rysunek. Ja na myśli miałem inny niż w pozostałych bolidach przód , bardziej rozbudowany i z większą ilością miejsca między nosem a przednim skrzydłem , które również ma większy kąt natarcia.
Jeśli RBR przeszedł test elastyczności skrzydła i mieści się w przepisie dotyczącym zapisu według którego nadwozie "musi pozostawać statyczne w stosunku do zawieszenia samochodu, musi być sztywne" i " każda część bolidu, zmniejszająca prześwit między zawieszeniem a powierzchnią toru jest surowo zakazana ,to gdzie tkwi diabeł?W aktywnym zawieszeniu , jak to niektórzy twierdzą?
19-06-2011, 20:34
Myśle, że gdybyśmy zobaczyli przednie skrzydło ze spodu, to zagadke możnaby rozwiązać, może ktoś znajdzie fotke
19-06-2011, 22:05
(06-04-2011 16:52)leni93 napisał(a):  
(06-04-2011 09:57)szymon_ napisał(a):  Te wloty po bokach służą do chłodzenia KERS'u... Wink McLaren zastosował podobne rozwiązanie.

o ile sie nie myle to KERS chłodozny powietrzem był tylko w BMW, ale nie jestem pewien ;p

-nie dysponuje fotką ( może trochę z lenistwa )ale spróbuje obrazowo; nad głową kierowcy znajduje się duży wlot - to chłodzenie komory silnika , z tyłu za nim( np. Merc i Maclaren) są po obu stronach dodatkowe małe wloty do chłodzenia oleju skrzyni biegów( to efekt zakazu tankowania i powiększenia zbiorników , brak miejsca w okolicy sidepodów), chłodnica KERS-u jest wmontowana za pałąkiem bezpieczeństwa pod głównym ,dużym wlotem (do silnika) , zazwyczaj mała, prostokątna kratka tuż nad głową kierowcy. Powietrze wydostaje się przez tylną część pokrywy silnika (tak, jak w przypadku skrzyni biegów).
20-06-2011, 07:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2011 08:43 przez JuzekBanan.)
Coś mam, wygrzebałem to na jakimś forum: "Aerodynamics: (...) Generally the lower your ride height the better, you get less drag and more downforce. Ride height can also affect the aerodynamic balance. The performance of the diffuser is what determines this as there is an optimum rake (or ride height slope between the front ride height and rear ride height) for optimum diffuser performance which gives the most rear downforce. At this point the red bull RB7 is being run with a lot of rake shown here:
[attachment=44]

Also the lower you're front ride height is to the ground the better the front wing works because it generates a small ground effect."
[attachment=45]

Czyli tak jak przypuszczałem - ground effect.

[attachment=46]
Ta animacja mówi jedno - coś wiemy ale nadal nic nie wiemy
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości