Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starty Roberta w rajdach
15-02-2011, 18:36
RE: Starty Roberta w rajdach
Witam na nowym forum, ktore zachecilo mnie do ujawnienia sie tutajSmile
Osobiscie uwazam, ze Robert powinien dalej startowac w rajdach, tylko nie koniecznie takich malych, niedokonca profesjonalnie przygotowanych, ktore zapewnie nie maja takiego zaplecza, przygotowania, bezpieczenstwa, jak te miedzynarodowe (Monte Carlo). Wtedy bylo by zmniejszone ryzyko wiekszego uszczerbku na zdrowiu, w wyniku wypadku.
Z drugiej jednak strony, uwazam, ze ten wypedek Roberta, ma jakis cel, w zyciu nic nie dzieje sie od tak. Nie raz sprawdzilo mi sie powiedzenie, ze "nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo" i uwazam ze w tym przypadku bedze podobnie.
Jak powtarza Robert, dzieki jezdzie w rajdach, doszlifowywuje ten diament umiejetnosci, i talentu jaki posiada, nie jest tylko monotematycznym kierowca wyscigowym, ale rowniez rajdowym, gdzie bardzo waznym czynnikiem jest koncentracja, refleks, reagowanie na zmienne warunki.
Teraz z niecierpliwoscia czekam tylko az zobacze go w bolidzie, ktory jako pierwszy dojezdza na mete,a w niedalekiej przyszlosci, po wyciagnieciu wnioskow z wypadku we wloszech, rowniez na rajdzie lepiej przygotowanymSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2011, 18:39
@klaudiaf1show
Tak, to nie jego wina i powinien bardziej uważać. Jednak jeśli Renault nie zakaże Robertowi udziału w rajdach z pewnością będzie dalej w nich uczęszczał i nie widzę w tym nic złego. Ale co do ostrożności to masz rację - z pewnością musiałyby być bardziej bezpieczne rajdy. Bo raczej nie chcemy kolejnego takiego wypadku.
15-02-2011, 20:10
To paląca kwestia. Wyrażę swoją opinię: Dopóki Robert ma w kontrakcie zapis umożliwiający udział w rajdach, nic nie można zrobić. Ale jestem niemal pewien, że drugiego takiego już nie podpisze (chyba, że wybłaga o to obecny zespół przy relegacji umowy). W F1 zespoły dbają o kierowców, zabraniają im niemal wszystkiego. I wydaje mi się, że słusznie. Obecna sytuacja mogła wcale nie mieć miejsca, gdyby Kubica jeździł np. w Ferrari. Tak więc dochodzę do sedna sprawy: według mnie Robert nie powinien jeździć w rajdach. Wiem, że zaraz wylejecie na mnie wiadro pomyj, ale to moja osobista opinia. Dodgy

[Obrazek: sygnaturas.png]

SIR RICHARD BRANSON Cool
15-02-2011, 20:34
Lopez, Boullier jak i Robert wiedzieli czym sie je takie rajdy, wiec trudno im cokolwiek zarzucic w tej kwesti, ale jak juz mu pozwolili to powinni puszczac go w jakis rajdach na wyzszym poziomie a nie w takiej "okregowej" lidze. Mam namysli np. zabezpieczenia trasy, trudnosc odcinkow itp.. Moim skromnym zdaniem powinni go puszczac, ale nie tylko rajdach ale i w torowych probach w jakims cyklu GT Open tam gdzie Broniszewski smiga. Moze z Vitkiem by tam pojechal Tongue
17-02-2011, 13:05
Właśnie przeczytałem wypowiedź Sir Stirling Moss'a na planetf1.com, dość ciekawa opinia na temat wypadku i jazdy Roberta w rajdach, co więcej dowiedziałem się również , że ten facet również miał ciężki wypadek. Bez zbędnego opisywania jego wypowiedzi polecam artykuł : http://planet-f1.com/driver/18227/675682...l-surgery- tak mniej więcej w trzeciej części artykułu znajduje się jego wypowiedź
21-02-2011, 19:51
Nie mam nic przeciwko jego udziałom w rajdach. Jeżeli to lubi i uważa, że mu to pomaga, to dlaczego nie? Wypadek może mieć tak naprawdę wszędzie. W 2003 nawet nie siedział za kółkiem, a też poważnie ucierpiał... Pytanie tylko, czy będzie chciał do tego wracać, a jeśli tak, to po jakim czasie? Bo w tej chwili trwa walka przede wszystkim o powrót do F1 i myślę, że mając na uwadze poważne konsekwencje tego wypadku i to, co przeżyli jego najbliżsi, Robert może mieć wątpliwości, ale to tylko moje domysły.
22-02-2011, 20:15
(21-02-2011 19:51)Paulina napisał(a):  Nie mam nic przeciwko jego udziałom w rajdach. Jeżeli to lubi i uważa, że mu to pomaga, to dlaczego nie? Wypadek może mieć tak naprawdę wszędzie. W 2003 nawet nie siedział za kółkiem, a też poważnie ucierpiał... Pytanie tylko, czy będzie chciał do tego wracać, a jeśli tak, to po jakim czasie? Bo w tej chwili trwa walka przede wszystkim o powrót do F1 i myślę, że mając na uwadze poważne konsekwencje tego wypadku i to, co przeżyli jego najbliżsi, Robert może mieć wątpliwości, ale to tylko moje domysły.

Robert w ogóle nie bedzie się zastanawiał. To jego pasja i napewno wróci do F1 i bedzie brał równiez udział w rajdach. Szefowie jego teamu również zapowiedzieli ze niczego Robertowi nie zabronią. W jego "zawód" jest wpisane ryzyko. [..]" to co przeżyli jego najbiżsi"[...]. gdyby jego ojciec nie znał zamiłowania Roberta, jego pasji, tylko bał sie o niego i o swoje przeżycia nigdy nie pozwoliłby synowi na karting a zwłaszcza nie wysłałby Robertta do Włoch.Nie wiedziałabyś kto to Robert Kubica. Oczywiście że jego najblizsi boja sie o niego jak my wszyscy ale trzeba zrozumieć F1 i rajdy to nie zabawa i trzeba liczyć sie ze wszystkim, i z wypadkami a nawet ze śmiercią
27-08-2012, 18:24
http://www.ewrc-results.com/profile.php?...ert-Kubica
28-08-2012, 14:04
Dopóki nie odzyska pełnej sprawności ręki powinien się właśnie skupić na rajdach. W końcu to już kilkanaście miesięcy jak nie jeździ a to sporo jak dla zawodowego kierowcy, który uczestniczy w zawodach.

busy do niemiec
07-09-2012, 14:10
Dzisiaj czytałem informację, że Robert ma powrócić w ciągu 2 tygodni w rajdach.

busy do niemiec
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości