Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Todt pracuje nad wyścigami samochodów elektrycznych
10-04-2011, 07:49
RE: Todt pracuje nad wyścigami samochodów elektrycznych
(09-04-2011 19:42)MarcinK napisał(a):  Ludzie nie dajcie sobie wciskać takiego kitu, ten pojedynek to bubel jakich mało.
Jedyne co dowiódł ten program to to, że samochody elektryczne mogą mieć lepszy start. Napisałem mogą bo nie wiem jaki stosunek mocy do masy miał ten wózek na zakupy. Dlaczego obok nie postawili np. atoma? Porównywalne gabaryty.
W całym filmie nie pokazali ani razu całego okrążenia, co więcej nie pokazali więcej niż 1/4 okrążenia, zatrzymali ujęcie jak gallardo zaczął go połykać. Zresztą gallardo to cięższe i większe auto z gorszą trakcją i w dodatku jedzie zakręt po zewnętrznej.

Co do zanieczyszczania środowiska to najlepiej by było gdyby ujawnili ile CO2 jest uwalniane do atmosfery przy produkcjii baterii, ich utylizacji oraz przy produkcji energii do tych wozidełek.
Bo trzeba oglądać program TV tam jest całe okr. gdzie gallardo przegrał by kretesem gdyby ten wózek jak go nazywasz nie kończyło mu prąd. Już dawno by F1 traciła prowadzenie(ale i tak traciła) w wyścigach ale FIA i SCCA ją uratowała bo podcięli Can-Am skrzydła gdzie technologia pędziła do przodu bez myślenia o eko(ale i tak też eko na by korzystała bo zmniejszano ilość palila) ale skupiano nad osiągami a nie dźwiękiem motorów który i tak nikt długo nie wytrzymuje. Patrz wczorajsze kwalifikacje że na widowni wszyscy przed startem używali stoperów. Tylko TV fajny jest dźwięk motorów F1.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2011, 12:18
@MarcinK
To nie są kity tylko najbliższa przyszłość.. Jeżeli nie zaczniemy rozwijać nowych technologi, to zamiast F1 będziesz oglądał wyścigi rydwanów i psich zaprzęgów, kiedy skończy się ropa.. Co do CO2 jakie jest uwalniane do atmosfery przy produkcji baterii itd. owszem nie mogę się z tobą nie zgodzić ale są to technologie które ciągle się rozwijają i za kilka lat sytuacja ulegnie poprawie. Jako przykład można podać początki motoryzacji kiedy to silniki o pojemnościach 4-5 Litrów generowały 20-30 KM i spalały ponad 30 litrów, dzisiaj silnik o pojemności 1 L bije je na głowę pod każdym względem, bo ktoś te technologie rozwijał...

Zgadzam się z opinią lispir, narazie problemem jest gromadzenie energii i fakt, że prąd z akumulatorów szybko się zużywa. Wyścigi jak inna żadna dziedzina przoduje w rozwoju technologi które później szybko trafiają do życia codziennego (np. większość systemów podnoszących poziom bezpieczeństwa w samochodach cywilnych zostały wynalezione i zastosowane do celów wyścigowych min. ABS, TCS itd..) tak więc problem magazynowania energi może zostać rozwiązany poniekąd właśnie przez stworzenie takiej serii wyścigowej.
Co do dźwięku to lispir również ma rację. Niestety Ci co najgłośniej krzyczą o dźwięku silnika nigdy nie byli na prawdziwym GP. Dźwięk F1 w czasie wyścigu przypomina mi trochę dźwięk ..kosiarki na bardzo wysokich obrotach i towarzyszy temu przeraźliwy huk który przeszywa całe ciało.. wiem co mówię gdyż byłem już na 9 prawdziwych GP w moim życiu (nie mówię tu o jakimś road show organizowanym od czasu do czasu przez niektóre zespoły - bo są to samochody pokazowe nie mające wiele wspólnego z prawdziwą F1). Dźwięk w TV jest tylko efektem cyfrowej obróbki dźwięku.
Aby nie zbaczać z tematu, jak dla mnie elektryczna seria jak najbardziej powinna powstać i powinna być poligonem doświadczalnym dla samochodów przyszłych pokoleń, nie czytałem nigdzie aby ktoś wspominał o zastąpieniu F1 serią elektryczną tylko bardziej jako imprezie towarzyszącej w czasie weekendu F1.
A film przedstawiłem nie po to żeby szukać w nim wspólnego mianownika z Arielem Atomem, tylko żeby pokazać, że współczesne samochody elektryczne to nie tylko Melexy na polach golfowych tylko coś co naprawdę się rozwija i pewnego dnia będzie normalnie funkcjonować a o silnikach benzynowych nasze wnuki będą się uczyć na lekcjach historii... Wink
10-04-2011, 12:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2011 12:29 przez MP_Records.)
Silnik Lambo trochę waży, a taki silnik elektryczny można powiedzieć od 11 do 30 kg + bateria ???
A tu jak X1 bije na głowę Ferrari i Porshe... http://www.youtube.com/watch?v=8qDZOBQs60w
Powiedzmy sobie szczerze:
Silniki spalinowe są od ponad 100 lat z nami, a elektryczne? Ok, też, tylko ich rozwój całkowicie zahamowany i przytłumiony przez rozwój silników spalinowych.
Więc jak na początek, to niezły start silników elektrycznych. A co będzie za 10 lat?
Naprawdę dajcie szansę tej dziedzinie motorsportu.

A tu jak bije Tesle i nieco ciekawostek o tym czymś heh: http://www.youtube.com/watch?v=Hc94QvJc5VA
10-04-2011, 12:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2011 12:42 przez szymon_.)
(10-04-2011 12:24)MP_Records napisał(a):  Silniki spalinowe są od ponad 100 lat z nami, a elektryczne? Ok, też, tylko ich rozwój całkowicie zahamowany i przytłumiony przez rozwój silników spalinowych.
Więc jak na początek, to niezły start silników elektrycznych. A co będzie za 10 lat?

100/100

Wink
10-04-2011, 12:55
Ale ja nie mam nic przeciwko elektrycznym samochodom, wkurza mnie poprostu jak ludzie chcą na siłe je wepchnąć do motorsportu. Ropa jeszcze się nie skończyła i jeszcze przez dziesiątki lat się nie skończy, a odstetek zużycia ropy w sporcie motorowym jest bliski zeru. Co więcej słyszałem o technologii, która przyspiesza proces powstawania ropy i dzięki temu można ją wytwarzać w laboratorium z ekologicznych surowców.

Nie wiem jak Wy ale ja wolę motorsport bez względu na to jaki dźwięk będą wydawać silniki niż żeby tego dźwięku wogóle nie było
10-04-2011, 13:12
A ja uważam, że boimy się tego czego nie znamy.. Mogę się założyć, że ponad 100 lat temu, kiedy zastępowano silnik parowy(węglowy) silnikiem benzynowym... też było wiele osób, które nie chciały o tym słyszeć Wink Dzisiaj trudno by nam było sobie wyobrazić konieczność ciągłego dosypywania węgla do pieca w czasie jazdy naszym parowym automobilem.. Wink

Technologia o której piszesz.. ok masz rację ale to ciągle technologia emitująca gazy cieplarniane a ludzkość zmierza w kierunku jej ograniczenia. Co do dźwięku, co za problem sztucznie wytworzyć dźwięk który będzie identyczny jak ten pochodzący z silnika spalinowego.. Wydaje mi się, że skoro wysyłamy sondy kosmiczne na marsa, cyfrowe odtworzenie dźwięku silnika spalinowego nie powinno być żadnym problemem. Wink
10-04-2011, 13:25
(10-04-2011 13:12)szymon_ napisał(a):  Technologia o której piszesz.. ok masz rację ale to ciągle technologia emitująca gazy cieplarniane a ludzkość zmierza w kierunku jej ograniczenia. Co do dźwięku, co za problem sztucznie wytworzyć dźwięk który będzie identyczny jak ten pochodzący z silnika spalinowego.. Wydaje mi się, że skoro wysyłamy sondy kosmiczne na marsa, cyfrowe odtworzenie dźwięku silnika spalinowego nie powinno być żadnym problemem. Wink

Technologia, o której pisze pozwala na wytwarzanie paliwa właśnie z gazów cieplarnianych(co2), zresztą już wcześniej pisałem że nie ma żadnych dowodów na to że efekt cieplarniany spowodowany jest przez ludzi bo ocieplenie klimatu to ponoć naturne zjawisko występujące co pewnien okres czasu. Ochrona środowiska to poprostu kolejny pomysł na niezły biznes. Ludzie łyknęli, chcą być eko więc i producenci muszą dostosować się do trendów.
Ekonomiści wcisną wam każdą bajke byle zarobić. Wiem coś o tym bo sam studiuje na UE w Krakowie i wiem do czego oni są zdolni żeby zarobić.
10-04-2011, 13:38
Ja pracuje w branży energetycznej więc temat "ekologów" i "ochrony" środowiska jest mi bardzo dobrze znany... Wink
Tez nie mam pewności co efektu cieplarnianego. Napisałeś "że nie ma żadnych dowodów na to że efekt cieplarniany spowodowany jest przez ludzi" ale nie ma tez żadnych solidnych dowodów które temu zaprzeczają.. więc moglibyśmy się "boksować" na argumenty przez najbliższy rok a i tak sprawa pozostanie otwarta Wink
Jak dla mnie idea wyeliminowania gazów spalinowych sama w sobie jest warta kontynuowania... Wyobraź sobie świeże powietrze w centrum dużego miasta, jak dla mnie jest to argument wystarczający Wink
10-04-2011, 14:09
A wiesz co to domniemanie niewinności?
Co do czystego powietrza w mieście to popieram, ale już mówiłem że nie mam nic przeciwko samochodom elektrycznym w codziennym życiu. Nie wyobrażam sobie tylko sytuacji, w której podczas wyścigu zastanawiam się czy to bolid czy poprostu pralka zaczęła wirować. Sztuczny dźwięk nie załatwia sprawy bo to będzie komedia. Wystarczy sama świadomość.

PS. Nie mam też nic przeciwko pomysłowi Todt'a, niech sobie tam nawet na dzwiach od stodoły latają, nie muszę tego
oglądać, ale niech nie psują całkiem F1, i tak już zrobili z niej cyrk
10-04-2011, 14:18
Silnik na benzynę budził protesty nawet tych co są ojcami motoryzacji dopiero Ford wszystko zmienił że silnik nie spalał już 30l tylko 20l czy późnej granica spadała aż dziś niektóre palą tylko około 3.5l a to wszystko nie całych 100 lat. A ryk też może pozostać ale to wolna wola wynalazców silników bo też spalinowy mógł nie mieć ryku bo były przeciw ryku.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości