Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Todt pracuje nad wyścigami samochodów elektrycznych
11-04-2011, 07:31
RE: Todt pracuje nad wyścigami samochodów elektrycznych
Hmmm Efekt cieplarniany. Czy istnieje? To kontrowersyjny temat. Historia Polski pamięta pola uprawne winogron i pamięta także jak zamarzał Bałtyk. Oczywiście są to cylke przyrodnicze występujące co około 100 lat. Niektórzy ekolodzy stwierdzili, ze efektu cieplarnianego nie ma. A niektórzy naukowcy stwierdzili, że jest on naszym zagrożeniem.
Czy to kolejny lobbing? Nie myślmy w tych kategoriach.
Po prostu powiedzmy sobie... Czy chcemy mieszkać w spalinach?
Ja nie mam prawie nic przeciwko silnikom spalinowym, aby tylko nie hałasowały (bo chcę się wyspać w nocy) i by nie smrodziły.
Jeżeli silnik elektryczny zapewni mi to w mieście, to niech będzie w mieście. A czy ktoś wprowadzi takie auto na tor? Zawsze zdarzy się taki gość, co będzie tego chciał.
A czy EV mają być w F1...
To będzie oddzielna seria. Nie zmieni wyglądu i samego dźwięku obecnej serii, ponieważ kibice tego chcą i pragną. To my decydujemy jaka ma być F1. Jeżeli wprowadzą zbyt kontrowersyjny przepis o np tym, by silniki były ciche, to już widze jak zerwą sie fani F1 - sam bym zaprotestował. To my jesteśmy odbiorcami końcowymi F1. I jeżeli nam się ona nie będzie podobać, to F1 nie zarobi. Jak nie zarobi, to będą robić wszystko pod publiczkę by tylo wyciągnąć z nas kasę.
F1-EV może zmienić nas samych. Ludzie będą to oglądać. Nam samym jest to potrzebne, ponieważ kiedyś my wszyscy będziemy poruszać się sam. elektrycznymi i będziemy pragnęli rozwoju tej technologii, byśmy dalej i szybciej podróżowali, tak jak to dążono w przypadku silników spalinowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2011, 08:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2011 09:05 przez szymon_.)
@MP_Records
Ja się z tobą zgadzam. Uważam, że czas najwyższy aby taka seria powstała. Najważniejsze jest aby tylko prawdziwa F1 pozostała poza jakimkolwiek jej wpływem. Uważam, że ludzkość potrzebuje nowych technologii, bo jeżeli w przeszłości nie mielibyśmy pionierów którzy z pasją szukali nowych rozwiązań, nie siedzielibyśmy teraz przy naszych komputerach i dyskutowali na tym forum..tylko prawdopodobnie wpatrywalibyśmy się w ognisko siedząc w jaskiniach.. Wink
Uważam również, że w samochodach elektrycznych jest przyszłość, co pokazuje przykład X1.
Nie wiem ilu z was miało okazję przejechać się po torze wyścigowym prowadząc samochód? Ja kilkakrotnie takie szczęście miałem (np. Silverstone - driving experience) i prowadząc samochód w szybkich zakrętach, ostatnią rzeczą, która dla mnie miała znaczenie ..był dźwięk silnika. Może to komuś się wyda dziwne ale sam fakt ciągłej koncentracji, wybór prawidłowej linii jazdy i obrotów silnika, punkty hamowania są zajęciami na tyle absorbującymi uwagę, że na nic innego po prostu nie zwraca się uwagi.
Naprawdę chciałbym spróbować jazdy taką elektryczną X - jedynką.. Wink
Nie każdy się musi ze mną zgodzić ale w moim przekonaniu to jest właśnie idea forum...

ps. Dobrym przykładem wdrażania niepopularnych technologii było wprowadzenie Diesla do wyścigów.. Do tej pory były to śmierdzące ropniaki, dzisiaj wygrywają 24H LM a technologie te trafiły na linie produkcyjne. Sam posiadam jedno z Niemieckich aut z 3 litrowym dieslem i mówiąc szczerze nie zamieniłbym go na żaden inny.. a parę lat temu byłem chyba jednym z największych wrogów oleju napędowego na swiecie Wink
11-04-2011, 10:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2011 12:53 przez MP_Records.)
Heh Szymonie. Ja też z Tobą się zgadzam. Faktycznie. Jak siedziałem w Ferrari F430 GT3 na torze w Poznaniu nie zwróciłem uwagi na ryk silnika. Było głośno, ale nie przeszkadzająco, bo prawie go nie zapamiętałem, a zapamiętałem, jak Stańco wchodził w zakręty. Z tych 3 kółek na torze tylko jeden zakręt mu wyszedł elegancko, a jedno kółko to rogrzewanie opon.
Na torze ryk silnika nie ma najmniejszego znaczenia. Zależy z której strony się siedzi.
Jeżeli jesteś w kabinie, to o niczym innym nie myślisz, tylko ile wyciągnie na prostej? Przyspieszenie, które wciska Cię w fotel, tak, że gubisz oddech. Zakręty, które wyrywają Twoje flaki i gdybyś nie miał skóry, to byś je zbierał z tapicerki. Hamowanie, które wyrywa Cię do przodu, jakbyś był pociskiem wywalonym prosto z armaty. Nie da się tego opisać. To trzeba przeżyć. Bo co ja mogę Wam powiedzieć, że 180km/h w zakręcie to tak naprawdę było wolno. Jak to zaliczycie, to proponuję sobie przypomnieć czy ryk silnika był dla Was istotny?
A siedząc na trybunach, to dźwięk silnika ma istotne znaczenie, bo nie czujesz tego co dzieje się w kokpicie takeigo auta.
Ja sobie wyobrażam tylko tych szczeniaków i szpanerów, co jeżdzą po ulicach i ciągną 100 km/h przy drugim biegu, gdzie obroty sięgają 5 tyś.
Tylko po co robi się takie rzeczy na ulicy? W kazdej chwili wyskoczy dziecko biegnące za psem, lub piłką. Niech taki gość w tuningowanym trabancie jedzie na tor. Tam jest odpowierdnie miejsce do tego. A ja będę miał święty spokój, że moje dziecko bawi sie bezpiecznie i normalnie będę mógł obejrzeć TV.
Podsumowywując... Ryk silnika jest ważny, na torze, dla kibica. Wątpię, by którykolwiek kierowca był zwolennikiem tak głośnych jednostek napędowych.

Wg. mnie powinni już (tzn w tym sezonie) wprowadzać F1-EV do obecnej F1. Wiem - kontrowersyjne, ale doczytajcie do końca:
Mi chodzi tylko o to by np w ramach takiej ciekawostki odbył się przejazd bolidu EV przed wyścigiem. W ramach ciekawostki powinien przejechać taki bolid kilka kółek, kręcąc swój najlepszy czas, porównując z najszybszym bolidem F1 z kwalifikacji.
LUB
By odbył się zaraz po kwalifikacji krótki wyścig takich aut elektrycznych. Wiadomo, że bateria długo nie wytrzyma, więc z 5-10 kółek jakby zrobił, byłoby super. W pit-stopie, jakby wymienił baterie, to i by przejechał cały wyścig, te około 300km.
Przypomnijmy sobie jak w 2009 roku, tankowano bolidy. Też nie były w stanie przejechać całego dystansu.
Ci którzy nie chcą tego oglądać po kwalifikacjach przełączają na inny program i tyle.
11-04-2011, 13:07
Na dzień dzisiejszy koncepcja tak samo realna jak pokój w Somalii albo myślący o emeryturze 8 latek. Takie moje zdanie.

Często na drodze spotykam prawdziwych szaleńców,pędzących na złamanie karku, wbrew rozsądkowi...naprawdę... ciężko ich wyprzedzić.
http://www.f1pogodzinach.blogspot.com
11-04-2011, 13:25
Wg. mnie pod koniec sezonu powinni coś takiego zrobić, a najpóźniej w 2012 roku. Bo 2013 to przyszłość, której nie ogarniam.
Świat i wprowadzanie technologii idzie do przodu w takim tempie, że powinni wprowadzać to już, a nie czekać do 2013...
04-10-2016, 03:22
Christmas or Christmas Day is an annual festival commemorating the birth of Jesus Christ, observed most commonly on December as a religious and cultural celebration among billions of people around the world.A feast central to the Christian liturgical year, it is prepared for by the season of Advent or the Nativity Fast and initiates the season of Christmastide,which historically in the West lasts twelve days and culminates on Twelfth Night in some traditions, Christmastide includes an Octave.Christmas Day is a public holiday in many of the world's nations is celebrated culturally by a large number of non-Christian people.most Christians celebrate Christmas on the date of December 25 in the Gregorian calendar, which is also the calendar in near-universal use in the secular world.
new year images
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości