Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powrót Kubicy? =tak ale kiedy?
15-06-2011, 12:16
RE: Powrót Kubicy? =tak ale kiedy?
Nie wiem co Ci się nie podoba w tej ręce. Jak powinna wyglądać? Jak lewa? Czym różni się od lewej? Tym, że ma blizny? Że jest usztywniona? Że w okolicach nadgarstka widać lekkie jakby wgniecienie? A czego się spodziewałeś? Przecież ona była niemal amputowana! Była prawie odcięta od ciała! Jak sobie o tym pomyślę, to naprawdę wygląda świetnie! Jest na miejscu, w całości, wygląda normalnie, i gdyby ktoś nie wiedział, że było z nią tak źle, to na podstawie tych zdjęć by się nie domyślił, że on mógł ją stracić! Jest naprawdę bardzo dobrze, nie ma sensu się doszukiwać drugiego dna Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-06-2011, 12:51
Zgadzam się ,żę po tym wszystkim wygląda świetnie ,ale do prowadzenia bolidu sie nie bedzie nadawać.
15-06-2011, 12:53
Powiedział Piotrek, lat 13.
15-06-2011, 13:27
"nie od razu Kraków zbudowano", a skoro Robert może zaciskać przedmioty w pięść, może już pisać od jakichś 2-óch tygodni, a niedługo zacznie prowadzić zwykły samochód, to kwestią czasu jest odzyskanie siły potrzebnej do prowadzenia bolidu. Może to będzie za 2 miesiące, może za 3, a może za 5, ale siła wróci i ręka będzie się nadawała do prowadzenia bolidu na pewno.
15-06-2011, 13:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-06-2011 14:28 przez cravenciak.)
Na konferencji jest Mikołaj Sokół, Wojciech Szpil z Lotto i Marcin Czachorski, który zajmuje się sprawami Roberta w Polsce.

- Cieszymy się, że możemy dalej współpracować z Lotto.. Rozpoczęliśmy ją w zeszłym roku. Wiadomo jest, że przy współpracy między taką osobą i marką ważna jest ciągłość współpracy - powiedział Morelli.

- Rozmawiałem z prezesem Szpilem już w dniu wypadku, ale Lotto zareagowało w odpowiedni sposób. Gdy stan zagrożenia życia minął, mogliśmy wrócić do współpracy - dodaje Morelli.

"W Polsce mówi się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Bardzo się cieszę, że Lotto jest lojalnym partnerem, który wspiera mnie w dobrych czasach i w trakcie trudnych momentów. Chcę wrócić na tor jeszcze silniejszy niż dotąd. Bardzo mocno pracuję nad powrotem za kierownicę. Wierzę, że wkrótce razem z Lotto dam fanom radość wygrywania" - to oświadczenie Roberta przeczytane po polsku przez Morelliego.

- Robert nie mógł dzisiaj być tutaj z nami. Miał siedzieć na tym miejscu. Zapewniam, że już wkrótce będziemy mogli z nim porozmawiać w cztery oczy i Robert wróci do kokpitu - dodał właśnie Daniele.

Stanowisko w sprawie zdrowia:

- Trend jest pozytywny. Nie ma komplikacji. Robert wykonuje plan, który został wskazany przez specjalistów. Wszystko idzie w terminie i zgodnie z planem. Wszyscy widzieli zdjęcia Robeta i mogę Wam powiedzieć, że fotki były robione kilka tygodni temu. Teraz Robert czuje się o wiele lepiej. Nie chodzi już przy pomocy laski - powiedział Morelli.

Wczoraj Robert przeszedł ostatnią operację, która miała na celu poprawienie sprawności ręki. Chodziło o oczyszczenie ścięgien, aby ręka i palce mogły się otwierać. Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Funkcjonalność jego ręki jest prawie całkowita.

O powrocie:

Mimo tych pozytywnych wieści, to nie znaczy, że szybko go zobaczymy za kierownicą. W sierpniu dokładnie będziemy mogli poznać datę powrotu Roberta.

- Sytuacja jest bardzo konkretna. Jakiekolwiek opinie wyrażane przez osoby trzecie nie są prawdziwe. To my mamy pełnię wiedzy - dodał Daniele odnosząc się do słów Lopeza, że Kubica będzie tylko jeździł w piątkowych treningach.

- Robert sam będzie wiedział, czy jest w stanie jeździć. Celem, a nie marzeniem jest powrót na co najmniej jeden weekend Grand Prix. Jeśli Robert nie będzie jeździł w tym sezonie, to może nie znaczyć, że nie usiądzie w kokpicie dlatego, że nie jest w stanie, ale po prostu nie będzie dla niego miejsca.

- Znam Roberta prawie od 10 lat. Od razu wiedziałem, że będzie świetnym zawodnikiem i zrobi wszystko, aby wygrywać we wszystkim, co robi. On jest nie tylko utalentowany, ale wie, że ciężka praca jest najważniejsza, aby zwyciężać. To jest typowe dla prawdziwych mistrzów.

- Jest w Europie kilka wysokiej klasy symulatorów, które Robert może używać. To nie jest problem. Teraz nie myślimy, że on potrzebuje długiej jazdy na symulatorze. To tylko jest potrzebne na początku, tak wirtualnie - mówi Morelli.

- Jest jeszcze wiele wyścigów do końca i nic dziwnego że Heidfeld nie chcę oddawać swojego miejsca w zespole. Na razie jest za wcześnie, aby spekulować jak będzie wyglądał powrót Roberta do zespołu. Kubica nie powinien mieć problemów ze znalezieniem sobie miejsce w jakieś ekipie, niekoniecznie w Lotus Renault - dodaje Morelli

I dalej:

- Nie mogę powiedzieć, czy Robert jeździł już samochodem drogowym, bo lekarze się na mnie zdenerwują - dodaje

- Nie chcemy wykonywać oficjalnych zdjęć Roberta. Nawet jesteśmy zadowolony, że fotki były robione z ukrycia. Nie możemy powiedzieć, kiedy zobaczymy go oficjalnie.

- Kontrakt zawsze obowiązuje na cały sezon. Umowa Roberta obowiązuje na cały rok.

- Plan przygotowań po jeździe symulatorem jest już przygotowany. Nie jest to coś, czego musimy się sztywno trzymać. Wszystko można zmieniać w zależności od aktualnej sytuacji Roberta. Trzeba pamiętać, że są ograniczenia w prowadzeniu testów. Można prowadzić bolid co najmniej dwuletni - dodaje.

- Robert w Savonie zaangażował się w akcję promującą oddawanie krwi, ale to jest związane z tym, co się działo. To jednorazowa akcja, która ma na celu wsparcie i odwdzięczenie się za opiekę w Pietra Ligure - dodawał.

- Robert cały czas ma ważny kontrakt z Lotus-Renault

Pytania do Daniele:

- Pytanie od nas: Czy Robert zostanie w Renault? - Obecnie mamy dopiero czerwiec, ale nie wykluczam żadnej opcji. We wrześniu będziemy wiedzieli więcej. Naprawdę trudno powiedzieć jakie są szanse, że zostanie. Czy to jest 50 % czy więcej - odpowiedział Daniele.

- Kubica dalej będzie startował w rajdach? - Dlaczego nie? Robił to dla przyjemności, ale teraz jest najważniejsze, aby wrócił do F1.

- Czy Robert kontaktuje się z zespołem? - Kontakty Roberta z zespołem cały czas trwają. Daje wskazówki - dodaje.

I dalej:

- Wsparcie jakie Robert otrzymuje z całego świata bardzo mu pomaga. Ostatnio widzieliśmy wielką polską flagę w Kanadzie. Nie oglądał wszystkich wyścigów w tym sezonie, ale wie, że wielu ludzi go wspiera. To daje mu dużo radości. Zawsze sportowiec, który nie startuje boi się, że zostanie zapomniany. Ale widać, że wsparcie nie maleje

- A jak wyglądają stosunki Daniele z szefem Lotus Renault. Ostatnio nie były ponoć najlepsze i pojawiało się tarcie?
- Gdybym nie miał żadnych spięć z Erikiem Boullierem, to oznaczałoby, że jestem słabym menedżerem i niedobrze zajmuję się moim zawodnikiem. Nie mam problemów z nim. On bardzo tęskni za Robertem. Wszystko jest w porządku - powiedział Morelli.

- Robert jest jeszcze słaby. Wiadomo, że mięśnie mu zanikły. Teraz proces rehabilitacji wyprzedza plan o dwa tygodnie. On jest osobą młodą i zdesperowaną. Dochodziło do sytuacji, że persolnel musiał go powstrzymywać, bo Robert chciał za bardzo. Nie należy się spieszyć. Nie ma znaczenia, czy wróci tydzień później czy wcześniej. Nie można przetrenowywać organizmu - dodał Włoch.

- Zapewniam, że następnym razem zamiast mnie pojawi się Robert Kubica - powiedział na koniec Daniele Morelli.

Koniec Tongue
15-06-2011, 14:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-06-2011 14:47 przez grzeczny.)
@cravenciak
ciesze się, że opracowałeś wersję dla Nas, którzy nie oglądali konferencjiBig Grin

Pozdrawiam.
15-06-2011, 14:33
@cravenciak - wpadłeś na ten sam pomysł co ja, ale już zacząłeś, więc nie chciałam się wtrącać, bo widziałam, że aktualizujesz Smile

no, to baaardzo dużo się dzisiaj dowiedzieliśmy Smile ciekawe co jeszcze się dowiemy w weekend Tongue

podsumowując: jest świetnie, i nie ma już potrzeby się martwić ani o zdrowie Roberta, ani o jego powrót, ani o zespół, w którym będzie się ścigał Smile

ale to z tym prowadzeniem samochodu to mnie rozwaliło Big Grin super hehehehe, myślałam, że dopiero na przełomie czerwca-lipca będzie taka możliwość, a tu już Smile no i z fotkami też się wyjaśniły moje przypuszczenia Smile

jednym słowem: SUPER, a dwoma: DZIĘKI DANIEL! Big Grin
15-06-2011, 14:33
Już nic, teraz trzeba czekać na wywiad Mikołaja z Daniele na sokolimokiem.tv - dowiemy się pewnie jeszcze więcej.
15-06-2011, 14:41
podzielałem Twoją wersję o "spóźnionej" sesji zdjęciowo-filmowej.
Czy to robili osobiście, czy na zlecenie - nie jest to ważne.
Ważne jest to co powiedziano na konferencji.
Postanowiłem, że będę się zdrowo odżywiał, jeździł na rowerze, zmniejszę spożycie o jedno piwo, i ...Big Grin

Dalej będę delektował się kolejnymi GP będąc myślami z RobertemHeart

Takich wiadomości mi brakowało, co nie znaczy, że byłem niedowiarkiem he he he...
Pozdrawiam.
15-06-2011, 15:05
wiadomo, ale zawsze jak się słyszy/czyta takie informacje z ust najbliższej osoby Roberta, to zawsze jest potem banan na twarzy o taki ---> Big Grin

strasznie się cieszę z tych dzisiejszych informacji Smile ciekawa jestem tylko, co jeszcze Daniel może nam powiedzieć u Mikołaja Tongue mam nadzieję, że o swojej pracy jako managera trochę się dowiemy, bo w sumie na większość pytań, które padały pod tamtym artykułem, większosć odpowiedzi pojawiła się juz dziś Smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości