Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chcę zostać kierowcą!
29-06-2011, 15:38
Chcę zostać kierowcą!
Formułą 1 interesuję się już szósty rok i nadal nie przechodzi mi chęć na to, by kiedyś zasiąść w bolidzie któregoś z teamów tego sportu. Z kilku źródeł wiem, że droga do F1 wcale nie musi być taka sama, jaką to miał Robert Kubica, ale wiele łatwiejsza, jaką np. miał Witalij Pietrow, który karierę zaczynał w Pucharze Łady, w wieku 17 lat. Tak więc proszę, niech ktoś mądry wyjaśni mi procedurę, którą trzeba przejść by osiągnąć możliwość zostania kierowcą, niekoniecznie Formuły 1. Po prostu co trzeba zrobić, byś komuś kiedyś się spodobać i by ktoś kiedyś z tobą chciał podpisać kontrakt, niekoniecznie w F1, ale np. GP2, GP3, F2, a chociażby Formuła Renault 2000? Proszę, niech ktoś mi na to odpowie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2011, 22:02
RE: Chcę zostać kierowcą!
Kup w najbliższym media markt g27 logitecha, czy tam inne kółko i ściągnij z neta rfactora z jakimś dobrym modem f1. Jak już nauczysz się zapie***lać to pozostaje ci tylko wziąć worek siana (a najlepiej kilka worków) i pogadać z odpowiednimi ludźmi.

A jeśli chcesz naprawdę spróbować swoich sił w profesjonalnym motosporcie to najtaniej będzie zakupić jakiegoś używanego ścigacza i wystartować w poznaniu w klasie superstock.
31-07-2011, 09:56
Ile masz lat od tego zacznijmy,najlepszym miejscem do zaczęcia kariery jest karting od którego zaczynało karierę większość kierowców wyścigowych chociaż były wyjątki które jednak dochodziły do F1 Pedro de la Rosa rozpoczął swoją karierę od kartingu w wieku 17 lat natomiast niedoszły kierowca F1 Jose Maria Lopez w tym samym wieku zaczął od Formuły Renault jeśli chodzi o Polaków to Robert Lukas zaczynał swoją karierę od Fiata 126p a jeśli ci nie wyjdzie spróbuj swoich sił w rajdach

Robert Kubica Mistrz Świata Formuły 1 2012
01-08-2011, 17:55
Jak dla mnie kluczem jest to, aby zwrócić na siebie uwagę odpowiednich ludzi. Jednak w Polsce o to ciężko.
Można na siłę się promować i rozsyłać motywacje do ważniaków, ale najpierw trzeba mieć co "motywować".

Reszta zależy od szczęścia i talentu.
Można, jak Kimi, dostać się do F1 po 21 wyścigach jakichkolwiek bolidów.
Można, jak Taku, zacząć karierę około dwudziestki.
Ale menedżer i wsparcie to podstawa.

Tyle mogę powiedzieć, w sumie niewiele, no ale cóż... Nie przechodziłem przez to, nie znam Cię osobiście i - nie będę owijał w bawełnę - nie znam się na tym wszystkim wystarczająco.

Może Pan Kochański albo Pan Sokół Ci doradzą - napisz do nich !

[Obrazek: sygnaturas.png]

SIR RICHARD BRANSON Cool
01-08-2011, 22:43
Można próbować także swoich sił w KIA LOTOS RACE: http://www.kialotosrace.pl/
... no ale kwalifikacje i inne testy już się odbyły, i można czekać że za rok będzie coś podobnego Smile
25-08-2011, 22:09
Moim zdaniem jednym z kluczowych elementów żeby dostać się do motorsportu to znajomość języka, Angielski podstawa biegle, no i jeszcze jakiś pewnie

***FORZA KUBICA***
[Obrazek: asssac.jpg]
30-10-2011, 12:49
(29-06-2011 15:38)frog napisał(a):  Formułą 1 interesuję się już szósty rok i nadal nie przechodzi mi chęć na to, by kiedyś zasiąść w bolidzie któregoś z teamów tego sportu. Z kilku źródeł wiem, że droga do F1 wcale nie musi być taka sama, jaką to miał Robert Kubica, ale wiele łatwiejsza, jaką np. miał Witalij Pietrow, który karierę zaczynał w Pucharze Łady, w wieku 17 lat. Tak więc proszę, niech ktoś mądry wyjaśni mi procedurę, którą trzeba przejść by osiągnąć możliwość zostania kierowcą, niekoniecznie Formuły 1. Po prostu co trzeba zrobić, byś komuś kiedyś się spodobać i by ktoś kiedyś z tobą chciał podpisać kontrakt, niekoniecznie w F1, ale np. GP2, GP3, F2, a chociażby Formuła Renault 2000? Proszę, niech ktoś mi na to odpowie...

Krok nr 1: kilka milionów na koncie. Oczywiście euro.

Bez tego żadna kariera nie ruszy. Owszem, można sobie śmigać to tu, to tam, zdobywać doświadczenie bla bla bla. Ale na tym się kończy jak nie masz worka pieniędzy. Nikt nie podpisuje kontraktu od tak, w 90% przypadków musisz wnieść kasę do teamu. Formuła Renault 2000 - gorszy team - to ok. 1mln złotych na sezon (przyjaciel jeździł, ale kasa się skończyła, więc zabawa też).

Krok nr 2: jak już masz worek pieniędzy, to uciekaj z Polski.

Nie szukaj tutaj sponsorów, nie trać czasu ani pieniędzy, bo i tak nic się nie uda (wiem po sobie). Nikt nie da kasy dopóki nie będziesz mistrzem świata. Kubicy też nikt nie chciał dać pieniędzy, zanim nie stał się sławny. A jak się ktoś staje w tym sporcie rozpoznawalny i jest dobry, to łatwiej mu o sponsora. Łatwiej mu o sponsora=Polska może go pocałować w d...

Te dwie rzeczy+talent lub zacięcie i ciężka praca (bo czasem ci z talentem się marnują, a do przodu idą ci, którzy ciężko pracują) + szczęście = możliwy sukces.

Jak chcesz zacząć jeździć chociażby w kartingu (da się zrobić tak, żeby wydać ok.50tys złotych na sezon, ale zazwyczaj są to większe sumy), to zacznij biegać, pływać, ćwiczyć na siłowni. Bez tego po 3-4okrążeniach zwalniasz/męczysz się/dostajesz zadyszki/spada koncentracja - bo myślisz tylko o tym, żeby wytrzymać do końca.

Daj znać, czy zrobiłeś pierwszy krok Big Grin
30-10-2011, 13:04
Osobiście również chciałbym zostać kierowcą.Myślałem o startach w KJS-ach, tak na początek.Dobrym punktem rozpoczęcia kariery byłaby też Formuła Abarth, jednak wpisowe wynosi bodajrze kilka tys. euro...
29-12-2011, 21:55
Pomarzyc zawsze mozna ;p
21-11-2013, 13:47
Ostatnio też Playstation z Gran Turismo robiło tzw. GTAcademy, w której trzeba było wykręcić dobry czas w grze i odzywali się do Ciebie, by następne etapy konkursu przechodzić na prawdziwych samochodach. Było to dobre miejsce do pokazania się, bo scauci wielu teamów pewnie obserwowali postępy uczestników. Ja wykręciłem taki czas, że pit online się szybciej wypełnia, więc szans oczywiście nie miałem Smile)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości