Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gokert własnej konstrukcji
15-02-2011, 18:43
RE: Gokert własnej konstrukcji
(15-02-2011 18:41)GarryMoveOut napisał(a):  Spróbuj odkupić z szrota albo skombinuj taki rower/gokart 4 kołowy tylko taki większy . Potem kup koła, silnik stary z koń s skombinuj, wymontuj pedała. Musiał byś trochę go wydłużyć miedzy kierownicą a siedzeniem jak i z tyłu żeby silnik wszedł, zrobić pedała (hamulce możesz pominąć bo po co) . Ogólnie to musisz być trochę techniczny i umieć spawać mieć jakiś garaż z narzędziami, nie robić tego czasem pod blokiem Wink Miałem kiedyś taki rower ale go rodzice sprzedali. Też kiedyś się napaliłem na gokarta ale jak to u mnie jest że zaczynam ale już nie kończę ;D

Garaż mam i ramę moge sam stworzyć...
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2011, 18:55
Albo kup malucha za 200-500 obetnij dach i przerób resztę karoserii na wygląd F1 ;D

[Obrazek: 27375.png]

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2011, 21:01
(15-02-2011 18:55)GarryMoveOut napisał(a):  Albo kup malucha za 200-500 obetnij dach i przerób resztę karoserii na wygląd F1 ;D

HahSmileSmile
15-02-2011, 21:08
Fajnie by bylo miec taka maszyne, ale wtedy przydal by sie tez tor, ktory by byl wymagajacy, duzo zakretow, nie koniecznie bardzo szybkich, a taki tor nie tak latwo wybudowac. Co do kartu, to mysle ze silnik od malucha zbyt duzy, bardziej preferowal bym jakis motocykl w miare nie wielki. Stworzenie ramy, ukladu kierowniczego nie jest to zbyt skomplikowana sprawa. Uklad napedowy tez nie wymaga wielkiej wiedzy mechanicznej, taki kart, mogl by byc wyposazony tylko w jeden bieg, w miare neutralny. Predkosc mogla by byc regulowana poprzez rozne wielkosci zebatek. Kola, z oponami slick, mylze ze na allegro kupic by mozna. Tylko taka maszyna do jazdy po drodze sie nie nadaje, przydal by sie plac wyasfaltowany, lub wybrukowany. wtedy pomalowac jakis zarys toru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2011, 21:30
(15-02-2011 21:08)tomasw90 napisał(a):  Fajnie by bylo miec taka maszyne, ale wtedy przydal by sie tez tor, ktory by byl wymagajacy, duzo zakretow, nie koniecznie bardzo szybkich, a taki tor nie tak latwo wybudowac. Co do kartu, to mysle ze silnik od malucha zbyt duzy, bardziej preferowal bym jakis motocykl w miare nie wielki. Stworzenie ramy, ukladu kierowniczego nie jest to zbyt skomplikowana sprawa. Uklad napedowy tez nie wymaga wielkiej wiedzy mechanicznej, taki kart, mogl by byc wyposazony tylko w jeden bieg, w miare neutralny. Predkosc mogla by byc regulowana poprzez rozne wielkosci zebatek. Kola, z oponami slick, mylze ze na allegro kupic by mozna. Tylko taka maszyna do jazdy po drodze sie nie nadaje, przydal by sie plac wyasfaltowany, lub wybrukowany. wtedy pomalowac jakis zarys toru.

Moje podwórko się nawet nadaje na torSmile a silnik faktycznie od motora bo od malucha za duży..
15-02-2011, 21:59
Maluch to gotowe rozwiązanie dla leniwych, nie chodziło mi o sam silnik tylko o całego malucha. Blacharkę mu zrobić jak na F1 podwójny dmuchany dyfuzor, dodać kers, jeszcze wygaszacz tylnego skrzydła. Kurcze ale bolid by był. xD Tak na żarty sobie pisze nie bierzcie mnie na serio ;]

[Obrazek: 27375.png]

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2011, 22:11
(15-02-2011 21:59)GarryMoveOut napisał(a):  Maluch to gotowe rozwiązanie dla leniwych, nie chodziło mi o sam silnik tylko o całego malucha. Blacharkę mu zrobić jak na F1 podwójny dmuchany dyfuzor, dodać kers, jeszcze wygaszacz tylnego skrzydła. Kurcze ale bolid by był. xD Tak na żarty sobie pisze nie bierzcie mnie na serio ;]

I jeszcze dodać wentylator pod spodem i będzie jak przyklejony Big GrinSmileRolleyes
15-02-2011, 22:18
(15-02-2011 18:07)Sibul napisał(a):  Wiem o co chodzi, kombinuj kombinuj, jakiś silnik od Mz albo nie wiem ;D Rame można pospawać samemu, Tak do jazdy po polach czy bocznych drogach, bo gdyby policja zgarnęła to nie za wesoło

jak po polach to musisz być hardcorem Big Grin
18-02-2011, 11:41
Zrób tak jak mówi GaryMoveOut, albo nawet znajdź jakiegoś rozwalonego malucha na szrocie i powyjmuj z niego pare najważnieszych podzespołów. Chodzi mi tu np. o dyferencjał, piasty, łożyska, półosie, układ kierowniczy itp bo bez specjalnego sprzętu raczej sam tego nie zrobisz. Jakiś silnik z motocykla i można hulać
04-03-2011, 18:15
Popatrz na silniki do skuterów.

***FORZA AYRTON SENNA***
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości