Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Front Exiting Exhaust
14-02-2011, 22:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2011 22:52 przez korzeniow.)
Front Exiting Exhaust
Natknąłem się na necie na pewne symulacje CFD dotyczące FEE.

Samochód to bazowy model s pspecyfikacji bolidu z 2009 roku. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że diabeł tkwi w szczegółach i symulacja na R31 prawdopodobnie różni się bardzo.

Jednak poniższe zdjęcia przedstawiają ogólną ideę jaka może przyświecać inżynierom LRGP:

[Obrazek: renaultex4.png]

[Obrazek: renaultexhaust.jpg]

Wydech ewidentnie dmucha na opony. Trzeba jednak pamiętać, że jest on podzielony na dwie części. Symulowana temperatura opon wzrasta o 20 stopni przy założeniu, że temperatura spalin to 800 stopni.

Widok od spodu. Symulowana prędkość samochodu to 70m/s.

[Obrazek: renaultex3.png]

Widok od tyłu:

[Obrazek: renaultex2.png]

Tezę podgrzewania opon mogą potwierdzać poniższe zdjęcia, na których widoczne są sensory temperatury:

[Obrazek: 169717.jpg]
[Obrazek: 169727.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2011, 14:03
RE: Front Exiting Exhaust
podgrzewane opony mówisz?
Masz jakieś wnioski co do tego rozwiązania?
Jeżeli nie są w stanie odchylić strugi gorących spalin, które padają na tylną oponę, to muszą mieć coś, co nie jest ukazane w tym modelu przepływu spalin. Inaczej będą kłopoty z utrzymaniem temperatury na odpowiednim poziomie. Tak na moje oko powinien to być jakiś dozwolony przepisami element, który pozwoli skierować odpowiednią strugę powietrza na opony, która jednocześnie nie zaburzy przepływu w obrębie podłogi i dyfuzora. Pozdr.
15-02-2011, 18:46
Zastanawiam sie czy kierujac ten strumien na opony, mieli by wiekszy zysk, niz kierujac go pod podloge, co mysle dalo by wiekszy docisk? Czy moze ten sposob LRGP, i dodaje docisku, ale i ogrzewa opony...
18-02-2011, 20:53
ale jeszcze w Walencji Robert narzekał głównie na duże zużycie opon z tyłu o ile dobrze pamiętam więc może ten wydech przegrzewa te opony troche
19-02-2011, 00:04
(18-02-2011 20:53)leni93 napisał(a):  ale jeszcze w Walencji Robert narzekał głównie na duże zużycie opon z tyłu o ile dobrze pamiętam więc może ten wydech przegrzewa te opony troche
Z tego co pamiętam to chyba wszyscy kierowcy na to narzekali więc myśle, że to nie przez wydech
19-02-2011, 18:26
Ogólnie mieszanki dostarczane przez Pirelli są bardzo miękkie, ma to podobno polepszyć widowisko przez większą ilość zjazdów do pit-stopów. Trudno jest mi jednak w to uwierzyć.
19-02-2011, 18:29
(19-02-2011 18:26)Easy napisał(a):  Ogólnie mieszanki dostarczane przez Pirelli są bardzo miękkie, ma to podobno polepszyć widowisko przez większą ilość zjazdów do pit-stopów. Trudno jest mi jednak w to uwierzyć.
A według Ciebie jaka jest prawda? Przecież sami mówili, że najłatwiejsze dla nich zadanie to byłoby zrobienie mieszanki, która wytrzymywałaby cały weekend
19-02-2011, 19:27
Cytat:A według Ciebie jaka jest prawda? Przecież sami mówili, że najłatwiejsze dla nich zadanie to byłoby zrobienie mieszanki, która wytrzymywałaby cały weekend

albo zrobić na cały rok ;p i problem z głowy Big Grin a mi wydaje się że z tą mieszanka to nie byla decyzja wylacznie Pirelli, a wielu osób, którzy mieli w tym jakiś cel. Jaki dowiemy się za jakiś czas.
19-02-2011, 20:14
(19-02-2011 19:27)cwany_lisek napisał(a):  a mi wydaje się że z tą mieszanka to nie byla decyzja wylacznie Pirelli, a wielu osób, którzy mieli w tym jakiś cel. Jaki dowiemy się za jakiś czas.
Cel był prosty. Żeby nie było tylko 1 pitstopu. Podobno Bernie rozmawiał na ten temat z Pirelli
19-02-2011, 20:26
Moje zdanie znasz, uważam jak inne osoby interesujące się wyścigami samochodowymi, są one stworzone w celu poprawienie widowiskowości wyścigów.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości