Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Vettel zasłużył na mistrzostwo w sezonie 2011?
17-10-2011, 17:29
Czy Vettel zasłużył na mistrzostwo w sezonie 2011?
Wszyscy już wiemy, że Sebastian Vettel zdobył mistrzostwo świata 2011. Według mnie zasłużył sobie na nie. Dlaczego?
1) Był bezkonkurencyjny w kwalifikacjach i wyścigach.
2) Perfekcyjnie "połączył" się ze swoim bolidem.
3) Nie popełniał głupich błędów.

A co Wy o tym sądzicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2011, 19:35
RE: Czy Vettel zasłużył na mistrzostwo w sezonie 2011?
(17-10-2011 17:29)Dj_Spajs napisał(a):  Wszyscy już wiemy, że Sebastian Vettel zdobył mistrzostwo świata 2011. Według mnie zasłużył sobie na nie. Dlaczego?
1) Był bezkonkurencyjny w kwalifikacjach i wyścigach.
2) Perfekcyjnie "połączył" się ze swoim bolidem.
3) Nie popełniał głupich błędów.

A co Wy o tym sądzicie?

Zgadzam się z powyższymi założeniami.Vettel w pełni zasłużył na mistrzostwo- można przypuszczać, że na dwóch tytułach się nie skończy.
17-10-2011, 20:18
Trudno się z wami nie zgodzić koledzy, ale czekam jeszcze na sytuacje, kiedy Vettel będzie walczył o mistrzostwo bolidem, którego nie stać na seryjne PP i zwycięstwa. Wtedy udowodni w pełni swoja wartośc jako kierowca wyścigowy, ale kiedy nastapi taka sytuacja to już nie wiadomo ;p

http://leeeni.f1zone.pl/ zapraszam na mojego bloga Smile
17-10-2011, 20:25
Ja również się zgadzam ale zwycięstwo w 2010 było lepsze niż w tym sezonie. Czyż nie?
17-10-2011, 22:39
Historia pisze imiona zwycięzców, a nie jaki środkami zdobywali medale. Wygrał, był najlepszy i nie podlega to najmniejszej dyskusji. A takie niuanse jak bolid, team... no cóż Senna też potrzebował MacLarena do mistrzostwa.
18-10-2011, 15:47
Wybacz, ale Senna potrafił wygrywać bolidem McLarena któy nie był w stanie wygrać na papierze, no i nie chciałbym porównywac tych dwóch kierowców, to są inne epoki i w ogóle. Po tym sezonie uznaje Vettela za znakomitego kierowce, bo na prawde pokazał, że jest na prawdę dobry, ale brakuje tej wisienki na torcie, czyli tego słabszego bolidu, a mocnej dyspozycji kierowcy, przynajmniej mi tego brakuje ;p

18-10-2011, 20:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2011 20:19 przez Dj_Spajs.)
Leni93 ma rację. Senna, Schumacher czy Vettel to różne epoki. Jednakże umiejętności mają bardzo podobne. No ale tak jak na GP Korei powiedział pan Borowczyk. Vettel to Vettel. Gdy on zakończy swoją karierę, może nie od razu, ale w końcu znów pojawi się ktoś, kto będzie wyprawiał cuda na torze i będzie porównywany do Vettela. Ktoś nowy i bardzo dobry zawsze jest porównywany do wcześniejszych wielkich mistrzów. Tongue
18-10-2011, 20:17
W tym roku zasłużył, jednak miewał i te odrobinę gorsze występy.
18-10-2011, 20:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2011 20:25 przez leni93.)
Według mnie jedyny taki na prawde gorszy występ to było GP Niemiec, w Kanadzie po prostu popełnił błąd, ale weekend miał mocny, a w Niemczech przez cały weekend wyścigowy był jakiś taki niewyraźny co pokazał również w wyścigu, popełniając kilka błędów. Reszta sezonu w wykonaniu mistrza, według mnie wykonana po mistrzowsku, trudno inaczej to określić, 10 wygranych, 12 pole position no i co najważniejsze, ukończone wszystkie wyścigi, bez żadnego błędu eliminującego go z rywalizacji. Szczęście równiez mu sprzyjało, bo Webbera na początku sezonu cały czas męczyły problemy a to z KERS, a to z czymś tam ogólnie z bolidem. Vettel po prostu miał dużo szczęścia, no i potrafił to wykorzystać, nie popełniając głupich błędów.

19-10-2011, 05:50
Vettel na początku sezonu był mocno faworyzowany. Wydaje mi się, że Webberowi specjalnie tak robili. To aż w oczy raziło nieraz.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości