Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O oponach Pzero słów kilka
15-02-2011, 09:58
O oponach Pzero słów kilka
Jako, że forum jest nowe i będzie to mój pierwszy temat. Chciałbym się wszystkim przedstawić. Część jestem Marek Smile Mam nadzieję, że forum wypali i wypowiedzi będą na poziomie.

Wracając do głównego wątku - opony. Sądząc po testach i z tego co mówią kierowcy zapowiada nam się sezon 'spacerowy' lub jak kto woli powtórka z Kanady 2010. Kanadę można oceniać dwojako, wyścig bardzo ciekawy ale też wyścig oszczędzania opon. Moim zdaniem podejście Pirelli jest błędne (ale co ja tam wiem, kim ja jestem), bo jeśli opony będą padać po zaledwie jednym/dwu przejechanych kółkach, no to gdzie mowa o ściganiu? Wyścigi mają się rozgrywać w alei serwisowej czy na torze? Do jasnej cholery oni się w tej F1 mają ścigać, a nie oszczędzać opony.
Dojdzie do tego, że nikt nie będzie chciał cisnąć, bo mu będzie szkoda opon i to ma być najlepsza seria wyścigowa na świecie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2011, 10:41
RE: O oponach Pzero słów kilka
Ale ten rok może być ciekawy, nowe opony. Już kierowcy narzekają na szybką degradacje. Ciekawe jestem jak z nowymi oponami sie zachowa czołówką sezonu 2010. Słyszałem że Hamilton to straszny zdzierak :]

Według mnie Pirelli idzie w dobrym kierunku, popatrz że kierowca zjeżdza do pitstopu i nagle zmienia sie układ całej stawki. I musi odrobić swoje miejsce, tak to zjeżdzali raz na wyścig i było wiadomo kto wygrał, chyba że coś w bolidzie nawaliło.
15-02-2011, 11:12
Według mnie opony Pirelli zbyt szybko się degradują. Jeśli po kilku okrążeniach nie można powtórzyć czasów bo degradacja jest taka szybka, to w kwalifikacjach może być trochę ciężko. Jeśli zaś chodzi o ich stosunek w wyścigu według mnie końcowe miejsce w stawce może się zmienić. Z tą degradacją kierowcy będą zjeżdżali po 2,3 razy na wyścig więc cenne sekundy będą zależeć przede wszystkim od szybkości pit stopu.
15-02-2011, 11:55
Myślę, że to celowa zagrywka FIA i spółki-koniecznie na siłę chcą zrobić z F1 widowiskowe show-i sami nie wiedzą co by tu jeszcze sp*******...
15-02-2011, 11:57
(15-02-2011 11:55)Kamil-F1 napisał(a):  Myślę, że to celowa zagrywka FIA i spółki-koniecznie na siłę chcą zrobić z F1 widowiskowe show-i sami nie wiedzą co by tu jeszcze sp*******...

Przynajmniej cały czas będzie się coś działo Big Grin

"Nie jestem tu po to by mnie lubiano, jestem po to by zwyciężać"
15-02-2011, 12:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2011 12:03 przez Ugwer.)
Alonso kiedyś wspominał że opony trzymają 2,3 okrążenia(chyba supermiękka), gdzie można nadrobić do 10s. w tym czasie.
Nie wiem tylko jak wygląda sprawa opon z Q3, czy zostają one na wyścig?
Bo jeśli tak kilka pierwszysch okrążęń może być naprawde ciekawe, poza tym po pit stapach też może być jak w młynie.
15-02-2011, 12:02
(15-02-2011 11:57)golden_fenix napisał(a):  Przynajmniej cały czas będzie się coś działo Big Grin

Tylko czy to wyjdzie na dobre kierowcom? :/
15-02-2011, 12:03
(15-02-2011 11:57)golden_fenix napisał(a):  
(15-02-2011 11:55)Kamil-F1 napisał(a):  Myślę, że to celowa zagrywka FIA i spółki-koniecznie na siłę chcą zrobić z F1 widowiskowe show-i sami nie wiedzą co by tu jeszcze sp*******...

Przynajmniej cały czas będzie się coś działo Big Grin

Może w pierwszym wyścigu będzie względnie ciekawie ale później pitstopy co kilka okrążeń mogą stać się uciążliwe do oglądania...
15-02-2011, 12:07
Powinniśmy zaczekać i zobaczyć jak będzie to wyglądać w praktyce a nie narzekać już od początku.

"Nie jestem tu po to by mnie lubiano, jestem po to by zwyciężać"
15-02-2011, 12:09
Tak, ale chyba co do szybkiej degradacji opon nie mamy już wątpliwości...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości