Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz dotankowania
15-02-2011, 15:53
Question Zakaz dotankowania
Chciałbym zapytać Was, jakie jest wasze zdanie na temat zakazu dotankowania wprowadzonego w zeszłym roku. W zeszłym sezonie zdażały się wyścigi gdzie moim zdaniem wiało nudą, a to m.in. przez to, że wprowadzono ten zakaz. Co prawda, było trochę głupie zgadywać kto ile ma paliwa po kwalifikacjacg, ale zarazem tworzyło to większe napięcie, kto jak wystartuje. Tak samo podczas wyścigu, zawody były bardziej emocjonujące.
Wiadomo, że człowiek nie jest nieomylny, i popełnia błędy więc i mechanikom zdażało się czasem coś namieszać. Mi akurat podobały się te dodatkowe pit-stopy i liczenie czy dany kierowca wyjedzie przed innym, choć w zeszłym sezonie bywały wyścigi bardzo emocjonujące, szczególnie te ze zmiennymi warunkami, to teraz jednak chyba mi troche tego zakazu brakuje.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2011, 15:59
RE: Zakaz dotankowania
Tak, tego zakazu zdecydowanie brakuje. Gdyby wrócił byłoby znacznie fajniej, a nie że dupki z FIA i Pirelli próbują w F1 dać większą widowiskowość zwiększając degradację opon.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2011, 16:02
Sam do końca nie wiem co by było lepsze, jednak jak nie ma być do tankowania to niech chociaż częściej opony zmieniają. Teraz (chodzi mi po zakazie do tankowania) niby trochę więcej ma zależeć od kierowcy niż od strategi. Zeszły sezon nie był taki nudny działo się trochę. Ale pod koniec wyścigu to było raczej czołganie się do mety niż walka.

[Obrazek: 27375.png]

15-02-2011, 16:09
Liczba wyprzedzeń:

2009 - 244
2010 - 547
15-02-2011, 16:13
(15-02-2011 16:09)korzeniow napisał(a):  Liczba wyprzedzeń:

2009 - 244
2010 - 547

Dokładnie, przetasowania na torze za często się odbywały w pit stopie zamiast na torze.
15-02-2011, 17:11
(15-02-2011 16:09)korzeniow napisał(a):  Liczba wyprzedzeń:

2009 - 244
2010 - 547

W tą statystykę są wliczone dublowania "pierwszoroczniaków", czy nie?

Osobiście więcej frajdy sprawiało mi kombinowanie kto ile ma wachy na pokładzie, kiedy zjedzie itp. Oglądanie pogoni leciutkich bolidów za cysternami też było fajne. Teraz z zakazem częściej jest to pielgrzymka ze sporadycznymi zmianami miejsc.
15-02-2011, 17:26
wprowadzili zakaz bo czasami robiło się niebezpiecznie, jak wąż się wyrywał, a to ogień, możliwość wybuchu lub inne tragedie, Mi to tam rybka czy jest czy go nie ma, ważne żeby akcji wyprzedzania i ataków było Wink

***FORZA KUBICA***
[Obrazek: asssac.jpg]
15-02-2011, 17:47
(15-02-2011 17:11)McMorn napisał(a):  Osobiście więcej frajdy sprawiało mi kombinowanie kto ile ma wachy na pokładzie, kiedy zjedzie itp. Oglądanie pogoni leciutkich bolidów za cysternami też było fajne. Teraz z zakazem częściej jest to pielgrzymka ze sporadycznymi zmianami miejsc.
Dokładnie.
Dodam też, że w sezonie 2010 było 4 kierowców więcej. A to, że czasami bywało niebezpiecznie, to patrząc na koszty jakie idą na f1 możnaby napewno wymyśleć coś bardziej bezpiecznego.

_________Moja galeria zdjęć (deviantart)_________
[Obrazek: 33518.jpg]
Robert wracaj szybko Exclamation
15-02-2011, 18:37
Według mnie statystki to tylko suche fakty. Szczerze mówiąc, bardzo mi brakuje tankowania. Pamiętam jak zawsze emocjonowałem się, gdy Robert jeszcze w barwach BMW, zjeżdżał do alei serwisowej, a potem pojawiała się myśl w głowie, czy mechanicy znowu czymś się nie popiszą.. Ale nic. F1 nawet z tym zakazem radzi sobie w miarę dobrze.
15-02-2011, 23:04
Ja już się przyzwyczaiłem do tego zakazu i uważam, że nie jest tak źle. Renault w zeszłym sezonie mieli przez to świetne starty bo mieli trochę mniej paliwa od pozostałych.

"Nie jestem tu po to by mnie lubiano, jestem po to by zwyciężać"
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości