Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silniki od 2013r
19-02-2011, 15:09
Silniki od 2013r
Według mnie nowe silniki 1,6 to kompletny absurd.Od 2013 roku F1 nie będzie już taka sama...
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2011, 16:55
RE: Silniki od 2013r
A od 2014 będzie można mieć tylko 4 silniki.Exclamation To dopiero będzie.

_________Moja galeria zdjęć (deviantart)_________
[Obrazek: 33518.jpg]
Robert wracaj szybko Exclamation
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-02-2011, 17:08
a w 2015 będą TDi, hehe, Nie no żartuje, ale szkoda mi będzie bardzo tego dźwięku co jest teraz, chociaż 1,6 Turbo też brzmią nieźle, ale to już nietypowy dźwięk dla bolidu... ;/

***FORZA KUBICA***
[Obrazek: asssac.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-02-2011, 17:23
(19-02-2011 15:09)Kamil-F1 napisał(a):  Według mnie nowe silniki 1,6 to kompletny absurd.Od 2013 roku F1 nie będzie już taka sama...
Czyli Senna w MP4/4 to też był kompletny absurd?
19-02-2011, 18:22
absurdem byłoby wsadzanie do bolidu silników od kosierek! a co do silników, które są używane w F1 to na przełomie lat bardzo się zmieniały, a przy czym sport ten nic nie tracił! Więc wprowadzanie nowych silników to kolejna zmiana (a wiele ich jest z każdym sezonem) i uważam że oprócz kilku rzeczy (np. dzwięku, może spalania itd.) jakiś drastycznych zmian "uroku" F1 nie zmieni..., ale to moje subiektywna ocena mogę się mylić
19-02-2011, 18:28
(19-02-2011 18:22)cwany_lisek napisał(a):  absurdem byłoby wsadzanie do bolidu silników od kosierek! a co do silników, które są używane w F1 to na przełomie lat bardzo się zmieniały, a przy czym sport ten nic nie tracił! Więc wprowadzanie nowych silników to kolejna zmiana (a wiele ich jest z każdym sezonem) i uważam że oprócz kilku rzeczy (np. dzwięku, może spalania itd.) jakiś drastycznych zmian "uroku" F1 nie zmieni..., ale to moje subiektywna ocena mogę się mylić
Zgadzam się z koleżanką. Przecież jak F1 przechodziła z silników 3.0 V10 na obecne 2.4 V8 to też sporo osób mówiło, że Formuła 1 nigdy już nie będzie taka sama, że już nie będzie co oglądac, a teraz nagle okazuje się że V8 są super i F1 z silnikami 1.6 nigdy nie będzie taka sama... Owszem gdybym miał osobiście decydowac też pewnie wolałbym V10, ale założe się że w 2014, max 2015 już mało kto będzie narzekał jak teraz
19-02-2011, 18:40
Zawsze było narzekanie, trzeba się przyzwyczaić, że wszystkie serie zmniejszają pojemność silnika. W WTCC wprowadzono silniki 1,6 turbo i moc pozostała na tym samym poziomie, nawet czasami jest większa. BMW 320 TC ma obecnie 315 konie mechanicznych, zresztą kiedyś w F1 również mieliśmy małe turbodoładowanie silniki. Królowa pozostanie królową, nie mamy się czego obawiać.
19-02-2011, 18:45
Gdyby silniki 1,5 z lat '80 były takie dobre nie zrezygnowano by z nich-duża moc wyciśnięta z tak małego motoru sprawiała, że były one właściwie jednorazowe, moment orbotowy był w innym miejscu itp.... W końcy bolidy staną się elektrycznymi gokartami, z F1 zostanie tylko nazwa, bo FIA prowadzi tę serię w złym kierunku;wszystko dyktują ekolodzy, a dla nich jedyny słuszny pojazd to rower...
19-02-2011, 19:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2011 20:43 przez cwany_lisek.)
pamietajmy też że zmiany są te bardzo zwiazane z rozwojem technologcznym. Teraz bolidy są lżejsze, mają różne elementy dociskające je do ziemi, dyfuzory, ruchome skrzydła i mnóstwi innych rzeczy, co pozwala na rezygnowanie z większej mocy, tak mi się przynajmniej wydaje! A czy można nazwać bolid "elektronicznym gokartem"? Mhh maszyna która osiąga ponad 300 km/h, a do setki rozpedza się w około 2,5s, gdzie na niektórych zakrętach przeciążenia wynoszą po 5G to jednak pomimo faktu że w bolidach elektronika zwiększa swoją role z roku na rok, nie umniejsza to powagi tej maszyny!
19-02-2011, 19:36
I właśnie większość myśli, że elektryczne silniki to zło, to jest właśnie przyszłość tego świata. Warto poczytać i pooglądać materiały związane z elektrycznymi sportowymi samochodami np. Tesla (http://pl.wikipedia.org/wiki/Tesla_Roadster). I pamiętajmy, że Formuła 1 była serią w której zawsze testowano rozwiązania, które prędzej czy później trafiały do zwykłych samochodów. Możemy się spodziewać, że silnik 1,6 turbo będzie czymś podobnym do rozwiązań Fiata (T-Jet) czy VW (TSI).
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości