Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silniki od 2013r
20-02-2011, 08:48
RE: Silniki od 2013r
Napisałem coś zakończmy dyskusję na temat ekologi i zacznijmy dyskutować o silnikach.

Cytat:no niby tak, tylko to zejście na niższe obroty bardzo zmieni efekt, bo tu każdy o tym turbo pisze, a to raczej mniejsze obroty sprawią że dźwięk bd inny, a turbo wiadomo że też ale w mniejszym stopniu, a mniejsze odbroty przez tą ekologie to przesada jak dla mnie, ekologia w pewnych aspektach jest głupia, tyle co bolidy zaoszczędzą paliwa to samoloty spalą podczas przewożenia tych bolidów i to takie pro ekologiczne zachowanie bez sensu
Widziałeś nowe silniki w WRC? Nic nie straciły ze swojego magicznego dźwięku i nadal jaram się ich dźwiękiem jak małe dziecko. Zresztą nie wolno patrzeć jedynie pod względem akustycznym, F1 miałoby być wylęgarnią nowych technologi do samochodów osobowych i tak niech pozostanie. Narzekacie jakbyście wiedzieli jakie będą nowe silniki.
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 12:53
ale w WRC nie zeszli tak bardzo z obrotów i słyszałem te silniki, nie na żywo ale oglądałem testy przed Rajdem Szwecji i Power Stage w tym rajdzie i jest spoko, ale tam nie było tak wiel;kiego spadku obrotów, myśle że w F1 się zmieni bardziej ten dźwięk bo 12000 obrotów to jednak nie 18000
Znajdź wszystkie posty użytkownika
20-02-2011, 13:14
Obroty nie mają takie dużego wpływu na dźwięk silnika, liczy się tutaj sama konstrukcja wydechu. Zobacz jak brzmi silnik z kilkoma tłumikami, filtrem cząsteczek stałych i katalizatorem. Porównaj go później z w pełni przelotowym układem.
20-02-2011, 13:36
ale w F1 wydech pozostanie ten sam a obrotry tytlko spadną, wiem że tłumiki zmieniaja całkowicie wydźwięk silnika, ale chodzi mi o to że silnik na niższych obrotach pracuje ciszej ma całkowicie inny dźwięk i mysle że to najbardziej wpłynie w F1 na dźwięk silnika, zmiana tych obrotów oczywiście
20-02-2011, 13:56
Dźwięk nie jest najważniejszy i tak, liczy się rywalizacja na torze. Nie popadajmy w paranoję, że zmiany wszystko niszczą, są potrzebne dla rozwoju Formuły 1 w innym przypadku bez zmian stanęła by ona w miejscu. Nadal uważam, że nie warto się tak przejmować tymi zmianami.
20-02-2011, 14:37
nie no nie przejmuje sie, bo gdyby aero nie zmienili to dalej by była dominacja Ferrari i McL, a tak to prosze sezon pełen rywalizacji za nami i kolejny emocjonujący się zapowiada, ale troche przesadzają ze zmianą tyvch silników, mam nadzieje że wyjdzie to wszystko na dobre
14-03-2011, 10:20
Nie będzie żadnej różnicy Wink Byłem już na 9 GP w moim życiu i wiem jak te silniki brzmią.. tak naprawdę jest to tak przeraźliwy huk i hałas (najmilszy dźwięk na świecie), który z typową melodią V8 ma niewiele wspólnego. Dźwięk który słychać w telewizji jest rezultatem cyfrowej korekcji i redukcji szumów.
Dla porównania ile cylindrów mają motocykle i jak piękny dźwięk wydają?? Z silnikami 1.6 będzie podobnie i mogę postawić na to moje pieniądze..
15-03-2011, 09:48
(19-02-2011 18:45)Kamil-F1 napisał(a):  Gdyby silniki 1,5 z lat '80 były takie dobre nie zrezygnowano by z nich-duża moc wyciśnięta z tak małego motoru sprawiała, że były one właściwie jednorazowe, moment orbotowy był w innym miejscu itp.... W końcy bolidy staną się elektrycznymi gokartami, z F1 zostanie tylko nazwa, bo FIA prowadzi tę serię w złym kierunku;wszystko dyktują ekolodzy, a dla nich jedyny słuszny pojazd to rower...

A wiesz że nikt tym czasie nie myślał nad wytrzymałością dopiero Honda plus najlepszy bolid historii pokazały że można być daleko w przodzie przed silnikami bardzo dużymi, bo miały pojemność 3,5 l a MP4/4 tylko 1,494 litra. A były bardzo wytrzymałe jak na te lata.

***FORZA AYRTON SENNA***
16-03-2011, 17:15
(15-03-2011 09:48)piotr19 napisał(a):  ....bo miały pojemność 3,5 l a MP4/4 tylko 1,494 litra. A były bardzo wytrzymałe jak na te lata.

Przez te trzy dekady materiały i technologie zmieniły się na tyle, że żywotność silników nie powinna być wielkim problemem...
16-03-2011, 18:18
Mówcie sobie co chcecie ale nic mnie nie przekona do tych silników.Mam swoje zasady.W wyścigach musi być co najmniej V8.A ''ekolodzy'' niech się zajmą roślinami, a od samochodów wara.Bo takie eko-gadżety można wciskać tylko motoryzacyjnum laikom.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości