Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narodowość a F1
20-02-2011, 23:39
Narodowość a F1
Co sądzicie o zależności między narodowością zawodnika a występami w F1.
Oficjalna nazwa F1 to FIA Formula One World Championship, ale co to za mistrzostwa świata, w którym występuje kilka osób tej samej narodowości.
Dla przykładu w zeszłym sezonie wystąpiło 3 Hiszpanów, 4 Brzylijczyków i aż 7 Niemców. Czy nie powinny być w związku z tym jakieś ograniczenia co do ilości kierowców z każdego kraju? Może i gadam głupotyTongue, ale jakie jest wasze zdanieHuh

_________Moja galeria zdjęć (deviantart)_________
[Obrazek: 33518.jpg]
Robert wracaj szybko Exclamation
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2011, 23:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2011 17:55 przez Olek89.)
RE: Narodowość a F1
maatik5 Od tego miałeś np A1GP (wiem, że mieli reaktywowac podobną serie ale nie jestem na bieżąco). To tak samo jakbyś powiedział, że to niesprawiedliwe, że np. w finale mistrzostw świata w biegu na 100m występują tylko amerykanie, brytyjczycy i jamajczycy. Albo, że w snookerze (w tym również w mistrzostwach świata) występują prawie sami brytyjczycy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-02-2011, 00:04
Olek masz rację, F1 to nie jedyna dyscyplina w której jest taka sytuacja. Tylko, po 1 to niech to nie nazywają się Mistrzostwa Świata F1.
A po drugie, dużo większe zafascynowanie Formuła, miałem dopiero wtedy gdy Robert zaczął w niej startować, wcześniej oglądałem wyścigi sporadycznie, a teraz nie wyobrażam sobie ominąć wyścig nie mówiąc już o kwalifikacjach. Wiem, że może się czepiam, ale gdyby jeździli kierowcy z innych krajów to zainteresowanie F1 by wzrosło, a co za tym idzie może i znalazłyby się jakieś nowe talenty, kto wie.

_________Moja galeria zdjęć (deviantart)_________
[Obrazek: 33518.jpg]
Robert wracaj szybko Exclamation
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-02-2011, 00:11
(21-02-2011 00:04)maatik5 napisał(a):  po 1 to niech to nie nazywają się Mistrzostwa Świata F1.
W takim razie w pewnie ponad połowie sportów na świecie musieliby zmienic nazwe 'Mistrzostwa świata' na jakąś inną

(21-02-2011 00:04)maatik5 napisał(a):  gdyby jeździli kierowcy z innych krajów to zainteresowanie F1 by wzrosło, a co za tym idzie może i znalazłyby się jakieś nowe talenty, kto wie.
Ale właśnie F1 polega na tym, żeby wykazac się w niższych seriach wyścigowych i jeśli masz odpowiedni talent (lub niestety coraz cześciej zamożnego sponsora) to wtedy dostajesz szanse w F1. A nie tak że wrzucamy tutaj kierowców każdego z innego kraju i zobaczymy kto się utrzyma...
22-02-2011, 17:53
To, że Niemcy mają bardzo dobrych kierowców to nie ich winna. Są również jedną z europejskich potęg wyścigów samochodowych, tak samo jak Brytyjczycy. Mi osobiście to odpowiada, wolę oglądać kierowców na poziomie i bardzo szybkich, walczących na milimetry niż jakiś Hindusów, którzy rozbijają się tuż po stracie wyścigu.
02-03-2011, 17:06
gdybyśmy mieli dwóch kierowców [lub więcej] z polski to by zapewne ten wątek nie powstał Tongue
02-03-2011, 18:22
NIe rozumiem czemu niektórzy-niby tacy fani F1-piszą wulgarne komentarze np. o Niemcach, czy niemieckich zespołach.Teraz nawet LR dla niektórych jest do niczego, bo jeździ w nim Niemiec i Rosjanin.Poza tym zgadzam sie z komentarzem Easy'ego...
02-03-2011, 18:47
Boli niektórych, że nie ma Kubicy w F1 obecnie. Jak do 2006 roku o nim nie słyszeli to nawet F1 nie oglądali, to takie interesowanie się tą serią ponieważ jest w niej Polak, rzecz biorąc - "robię jak wszyscy, wtedy nie będę inny". Podobnym przypadkiem jest Justyna Kowalczyk.
02-03-2011, 18:54
(02-03-2011 18:47)Easy napisał(a):  Boli niektórych, że nie ma Kubicy w F1 obecnie. Jak do 2006 roku o nim nie słyszeli to nawet F1 nie oglądali, to takie interesowanie się tą serią ponieważ jest w niej Polak, rzecz biorąc - "robię jak wszyscy, wtedy nie będę inny". Podobnym przypadkiem jest Justyna Kowalczyk.

Zgadza się. Ja też oglądam aby sporty w których są nasi zawodnicy. Głównie ci z czołówki mistrzostw lub pucharu. Cool
04-03-2011, 15:56
(02-03-2011 18:47)Easy napisał(a):  Boli niektórych, że nie ma Kubicy w F1 obecnie. Jak do 2006 roku o nim nie słyszeli to nawet F1 nie oglądali, to takie interesowanie się tą serią ponieważ jest w niej Polak, rzecz biorąc - "robię jak wszyscy, wtedy nie będę inny". Podobnym przypadkiem jest Justyna Kowalczyk.

Ja na to patrzę inaczej. F1 pamiętam od bajtla, zawsze, kiedy wracałem z Tatą z kościoła prosiłem, żeby mi włączył "auta". Pamiętam, że kibicowałem Ralfowi Schumacherowi, bo miał słynnego brata, którego imienia nie umiałem zapamiętać. Big Grin
Boli mnie po prostu to, że F1 straciła na jakiś czas świetnego kierowcę, fighter'a i potencjalnego mistrza. Boli tym bardziej, że R31 zapowiada się na dobry bolid...

[Obrazek: sygnaturas.png]

SIR RICHARD BRANSON Cool
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości