Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 9 Głosów - 4.56 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z Santa Corona
16-02-2011, 18:31
RE: Wieści z Santa Corona
(16-02-2011 18:28)maatik5 napisał(a):  To teraz tylko szybka i intensywna rehabilitacja i Robert będzie mógł śmigać w bolidzie Renault ;D
Ktoś wie, do kiedy Robert zostanie w szpitalu?

Do wtedy kiedy będzie trzeba. Roberta zdrowie jest najważniejsze.

"Nie jestem tu po to by mnie lubiano, jestem po to by zwyciężać"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2011, 18:55
ponoć 10-15 dni, teraz to juz z górki tylko żeby wszystko się ładnie goiło Smile

RKS Robert wracaj szybko do zdrowia!!!
17-02-2011, 00:48
(15-02-2011 14:58)Sibul napisał(a):  Pewnie na Monako nie wróci, to szans nie ma, tam by pokazał klasę ;D

Ja liczyłem na wspaniały występ Roberta GP Monaco, może nie w tym roku , ale mam nadzieję, że za rok pokaże wszystkim kto rządzi na torach ulicznych,
17-02-2011, 09:54
Osobiście chciałbym zobaczyć Roberta na GP WŁOCH, na torze MONZA - to byłby cudowny powrót...
17-02-2011, 12:28
Dlaczego uważacie, że na GP Monaco Robert nie wróci, nie wiemy przecież ile portwa rehabilitacja i o ile Robert ją skróci Wink
17-02-2011, 14:32
Robert Kubica będzie miał do swej dyspozycji w szpitalu w Pietra Ligure niezwykle nowoczesne centrum rehabilitacyjne, w którym wykorzystuje się także roboty - poinformował lokalny dziennik z Savony.
Według gazety "Il Vostro Giornale" nowy ośrodek, działający przy szpitalu Santa Corona będzie pierwszym miejscem, w którym polski kierowca Formuły 1 rozpocznie rehabilitację po ciężkim wypadku w rajdzie samochodowym i trzech operacjach, które przeszedł w ciągu 10 dni. To tam będzie odzyskiwał przede wszystkim możliwość normalnego posługiwania się ramieniem i dłonią.
Wyposażenie ośrodka rehabilitacyjnego zapewni najbardziej odpowiednie ćwiczenia, by przywrócić prawidłowe funkcjonowanie kończyn. - Dysponujemy sprzętem z wykorzystaniem robotów, który poprzez program komputerowy i wirtualną rzeczywistość podpowiada, jakie pacjent ma wykonywać skuteczne ruchy - wyjaśnił dyrektor centrum Giovanni Antonio Checchia.

- Pacjent ma serię kroków do osiągnięcia, a dzięki nim po kolei przechodzi od pasywności do aktywności - dodał.

Szef ośrodka zapewnił, że jest to rehabilitacja, wykorzystująca najbardziej nowoczesną technologię.

Współpracownicy Kubicy już rozmawiali z przedstawicielami szpitala na temat tej fazy powrotu do zdrowia - podkreślono. Jeżeli po trzech operacjach nie dojdzie do żadnych komplikacji, np. infekcji, zawodnik zespołu Lotus-Renault może już wkrótce rozpocząć rehabilitację.
17-02-2011, 15:05
(17-02-2011 14:32)adios03 napisał(a):  Współpracownicy Kubicy już rozmawiali z przedstawicielami szpitala na temat tej fazy powrotu do zdrowia - podkreślono. Jeżeli po trzech operacjach nie dojdzie do żadnych komplikacji, np. infekcji, zawodnik zespołu Lotus-Renault może już wkrótce rozpocząć rehabilitację.

I to jest najbardziej optymistyczna wiadomość.

"Nie jestem tu po to by mnie lubiano, jestem po to by zwyciężać"
17-02-2011, 18:57
Mam dla was coś fajnego wiem że nie dokładnie pasuje do tematu wiodącego, ale w pewnym sensie umila czas w czekaniu na wiadomości o stanie Roberta Smile http://www.youtube.com/watch?v=YcS-pOtQC...r_embedded

Szybkiego powrotu do zdrowia RobertExclamation
[Obrazek: kubicaaccidente.jpg]
17-02-2011, 19:15
A tutaj fajny wywiad z Davidem Coulthardem na temat powrotu Roberta do F1, biorąc pod uwagę to z czym ma Robert i jego ręka zmagać się na wyścigu mam pewne obawy, że potrwa to jeszcze dość długo Sad
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorspo...389739.stm
17-02-2011, 23:29
(17-02-2011 18:57)bialy46 napisał(a):  Mam dla was coś fajnego wiem że nie dokładnie pasuje do tematu wiodącego, ale w pewnym sensie umila czas w czekaniu na wiadomości o stanie Roberta Smile http://www.youtube.com/watch?v=YcS-pOtQC...r_embedded

bardzo fajny filmik Smile nie wiem dlaczego jak go oglądam to widzę, że w Robercie jest dużo z tego fajnego, sympatycznego dzieciaka który z wielką frajdą ścigał się gokartami, objeżdzał starszych od siebie jak chciał Smile w ogóle to chyba wszyscy zauważyli jaka jest diametralna różnica między wywiadami przeprowadzanymi przez dziennikarzy z Polski a np. z Włoch w zagraniczych jest dużo weselszy, żartuje itd. no ale to wynika z poziomu konwersacji a z naszymi dzinnikarzami to raczej jest kiepsko jak wiemy Tongue

RKS Robert wracaj szybko do zdrowia!!!
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości