Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyjazdy na GP
23-02-2011, 15:33
Wyjazdy na GP
Chętni kibicować na SPA Robertowi w 2012 piszcie.[/size][/font]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2011, 15:48
RE: Wyjazdy na GP
mysle, ze bede - bylem na Spa w 2010 i baaaardzo podoba mi sie ten tor.
23-02-2011, 15:59
Ja byłem na Hungaro w ubiegłym sezonie. Było ok, ale chciałbym pojechać na SPA bo słyszałem, że jest to super tor. Wiesz może jakie tam są ceny? np.nocleg? Pozdrawiam
23-02-2011, 16:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2011 17:19 przez wojtitychy.)
Hungaro przy Spa sie kryje (no moze poza nocnymi imprezkami na okolicznych polach namiotowych Smile - tutaj Wegrzy bija na leb wszystkich... Big Grin ).
Polozenie toru Spa swietne - z biletami Bronze masz duzy wybor miejsc gdzie naprawde duzo widac i nikt Ci nie zaslania (w wiekszosci miejsc sa skarpy), a jesli masz ktoras z trybun Gold to tez jest mnostwo radosci.
Jesli chodzi o spanie to niestety ceny sa dosc wysokie - hotel, pensjonat ze sniadaniem od 40E za os. (oczywiscie w poblizu toru - do 15km), sa tansze ale z reguly zarezerwowane przez agencje turystyczne na dluuuugooo przed GP wiec nie jest latwo znalezc sobie tam miejsce. Mozna wynajc cos w Niemczech blisko granicy i dojezdzac dziennie na tor te 50-60km i wtedy powinno wyjsc taniej - generalnie czym szybciej zrobisz sobie rezerwacje tym masz taniej i blizej (na booking.com zawsze mozna cos znalezc). Mozna tez na polu namiotowym ale wtedy trzeba byc dobrze przygotowanym (dobry spiwor i namiot) - ostatnio temp. w nocy oscylowala w granicach 5-8 stopni i o ile spanie w takiej temp. nie jest wielkim problemem to wyjscie z namiotu nie jest najprzyjemniejsze Wink
Jedzenie: na torze zbojeckie ceny: fryty ok. 5E, ichniejsze hamburgery, hot-dogi (obowiazkowo z cebula - dobre, warto sprobowac) to 7-8 E, herbata, czekolada na goraco, kawa chyba 2-3 E, cola, woda itp. chyba 3-5E jak dobrze pamietam...poza torem tez wszyscy nastawieni na zysk w ten weekend (nawet specjalne karty menu maja w niektorych restauracjach z wyzszymi cenami) - ale mozna sobie np. zrobic zakupy w jakims sklepie i przygotowac sobie jedzenie na tor we wlasnym zakresie i wtedy masz normalne ceny jak w calej Europie zachodniej.
Bilety kupowalem tutaj - http://www.spagrandprix.com/, a tutaj masz hotele w okolicy polecane przez organizatora http://www.spa-francorchamps.be/en/touri...ations.php (klikasz na miasto na mapce i wyskakuje kilka) - ale nocleg chyba bedzie latwiej znalezc na booking.com np. http://www.booking.com/searchresults.htm...ar_group=1
Powodzenia na Spa! Naprawde warto!! Big Grin

Fotka z zakretu Rivage (wystarczy miec bilet Bronze)

23-02-2011, 17:30
Serdeczne dzięki za pożyteczne informacje. Największy problem to nocleg, gdyż chcę jechać tak aby byś już w czwartek na pit-walk. Będę kombinowałSmile
23-02-2011, 17:42
Pit Walk fajna rzecz niestety ostatnio na Spa trwal tylko 1,5h (gdzie indziej 3h i dluzej) wiec scisk i gonitwa byly na maxa (ale autograf RK na czapeczce udalo mi sie zdobyc Wink )
Z noclegiem mialem ten sam problem ale zalatwialem na ostatnia chwile - skoro Ty planujesz juz 2012 to spokojnie wyrwiesz cos fajnego na bookingu.
Na tor i tak bedziesz dojezdzal wiec szukaj sobie czegos 20-30km od Spa bedzie taniej- wieczorkiem warto podjechac do centrum Spa na thermy przy hotelu Radisson (ok.26E za 3h - po calym dniu na torze mozna sie pomoczyc) - a w tym hotelu nocuje wiele ekip F1 wiec napewno kogos znanego spotkasz Wink
23-02-2011, 18:50
Dzięki wielkie wojti. No to zaczynam ostro zbierać kaskę bo widzę, że atrakcji tam nie brakuje. Jeszcze jedno pytanko, jechałeś autem? łatwa trasa?
23-02-2011, 19:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2011 19:15 przez wojtitychy.)
Nie brakuje Smile a jak jeszcze bedziesz chcial sobie kupic jakies pamiatki na stoiskach teamow to mozna pojsc z torbami Wink Jesli bedziesz kupowal bilet tam gdzie nie ma telebimu to polecam KangarooTV (50E na caly weekend - nie wiem jak bedzie w 2012).
tak, jechalem samochodem. Trasa super - do samej Belgii autostrada (jak to w Niemczech) a i w Belgii jedziesz expresowka (a moze to nawet autostrada jest) prawie do samego Spa. a przy samym torze parkingi platne 10-16E za dzien (te za 16 blizej toru ale na Spa blizej nie oznacza ze to 100m...troche trzeba deptac). Na Hungarororing jezdze od siebie najkrotsza trasa (na Ziline, Martin, Sahy) i powiem Ci, ze wole jechac 1200km do Spa niz te niecale 400km na Hungaroring - super droga i w Niemczech sa odcinki, ze mozesz pojechac ile fabryka dala Wink - bez mandatowych konsekwencji.

aaa jesli lubisz i masz ochote to jadac na Spa po drodze (troche trzeba odbic ale nie duzo) mozesz wpasc na tor kartingowy MSC w Kerpen (chyba sprzedal go juz bratu Ralfowi ale dalej jest sygnowany jego imieniem Smile ) http://www.ms-kartcenter.de/com/
23-02-2011, 19:22
Nie ma co jadę!!!Smile miałem plany jechać już w tym roku ale ten dramat Roberta zmienił planySad No i nie wiem jak ty, ale raczej Robert ma ten sezon stracony. Nie jestem pesymistą, ale jak pomyślę o jego obrażeniach to nie wiem czy mu się uda wrócić w tym sezonie czego bardzo mu życzę.
23-02-2011, 19:45
Przecież na wyścig można jechać, nie wiem czemu ale niektórzy uważają, że bez Roberta nie można oglądać wyścigów. Może to dlatego, że go nie lubię i jakoś zbytnio się jego obecnością nie przejmuje.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości